کد خبر : ۳۴۸۱۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آبرسانی مشگین شهر جزو طرح شهرهای دارای تنش آبی کشور قرار گرفت

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: آبرسانی مشگین شهر جزو طرح شهرهای دارای تنش آبی در کشور قرار گرفت و اولین اعتبار مالی از این محل دریافت شد.

آبرسانی مشگین شهر جزو طرح شهرهای دارای تنش آبی کشور قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عباس جنگی مرنی  اظهارداشت: بخشی از هزینه های طرح آبرسانی مشگین شهر از محل طرح متمرکز شهرهای دارای تنش آبی و ارتقای کیفیت آب پرداخت خواهد شد.

وی افزود: برای اولین بار از سال ۱۳۶۹ که مطالعه و اجرای طرح آبرسانی مشگین شهر شروع شده تاکنون علاوه بر اینکه پرداخت هزینه های طرح آبرسانی مشگین شهر از ردیف اجرایی مختص خود انجام می شود، از محل طرح آبرسانی به شهرهای دارای تنش آبی و ارتقای کیفیت آب نیز تامین مالی خواهد شد.

حسن کروبیان ، نماینده مجری طرح آبرسانی به مشگین شهر نیز گفت: این طرح با سه پروژه جداگانه با هدف تامین آب پایدارتر شرب و بهداشتی و صنعتی مشگین شهر و روستاهای اطراف تا افق ۱۴۲۵ در دست اجراست و برای اتمام کل طرح مبلغ ۲۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

او افزود: مهم ترین پروژه طرح آبرسانی مشگین شهر، انتقال آب از سد احمد بیگلو به تصفیه خانه مشگین شهر است که دارای سه مرحله پمپاژ و ۲۰ هزار مترمکعب مخزن با ظرفیت ۵۰۸ لیتر در ثانیه انتقال آب بود و در مرحله عقد قرارداد با پیمانکار منتخب است.

مشگین شهر در ۹۰ کیلومتری شمال غربی اردبیل قرار دارد.

ایرنا

کلید واژه :

آبرسانی مشگین شهر

،

تنش آبی

،

کشور

ثبت نظرات
captcha