کد خبر : ۳۴۸۱۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تبریز شهر تشنه/ آب های زیرزمینی تبریز هدر می رود!

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: مدیریت آب در حفاری های عمیق در تبریز انجام نمی شود و آب های زیرزمینی که قابل شرب نیز می تواند باشد مدیریت نشده و از طریق فاضلاب از شهر خارج می شود.

تبریز شهر تشنه/ آب های زیرزمینی تبریز هدر می رود!

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سونیا اندیش در جلسه همفکری نمایندگان مردم تبریز در مجلس با مدیران شهری و اعضای شورای شهر تبریز اظهار داشت: تبریز به عنوان دومین شهر صنعتی ایران بعد از تهران مطرح است که همکاری نمایندگان مجلس می تواند بسیاری از مشکلات موجود را رفع کند.

وی با اشاره به موضوع قطعی آب و وجود کرونا تصریح کرد: این امر مشکلات بسیاری برای تبریز به وجود آورده و همزمانی آن با ایام عید موجب کاهش درآمد شهروندان و رکود اقتصادی شده است.

اندیش تاکید کرد: مدیریت آب در حفاری های عمیق در تبریز انجام نمی شود و آب های زیرزمینی که قابل شرب نیز می تواند باشد مدیریت نشده و از طریق فاضلاب از شهر خارج می شود.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده ای از نیاز آبی تبریز و کمبود ها می توانست از طریق کنترل ورودی های آب و رعایت مصرف حل شود گفت: بخش عمده موفقیت ما می تواند در  زمینه کنترل هدر رفت آب باشد که یکی از آنها هدر رفت آب از حفاری های عمیق در شهر است که نمونه های آن در حفاری های مترو قابل مشاهده است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه قطعی های آب براساس برنامه بندی اعلام شده انجام نمی شود گفت:  این موضوع باعث می شود آب های ذخیره شده مردم برای قطعی آب هدر رود .

اندیش گفت: از سازمان آب و فاضلاب می خواهیم قطعی هارا کنترل کند تا شاهد هدر رفت آب نباشیم.

فارس

کلید واژه :

تبریز

،

آب های زیرزمینی

ثبت نظرات
captcha