کد خبر : ۳۴۸۰۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۴ دارو تاثیر رمدسیویر را افزایش می دهد/ تأثیر ۲۱ دارو بر درمان کرونا

تحقیقی جدید نشان می دهد ۲۱ داروی فعلی در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در بدن انسان تاثیرگذار است و همچنین ۴ دارو تاثیرگذاری رمدسیویر برای درمان بیماران کووید ۱۹ را افزایش می دهند.

۴ دارو تاثیر رمدسیویر را افزایش می دهد/ تأثیر ۲۱ دارو بر درمان کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از یورک آلرت، به تازگی گزارشی در نشریه «نیچر» منتشر شده که در آن ۲۱ دارو شناسایی شده که هم اکنون در بازار وجود دارند و می توانند از تکثیر ویروسSARS-CoV-۲ جلوگیری کنند. این ویروس عامل ایجاد کووید۱۹ به حساب می آید.

گروهی از محققان بین المللی به رهبری «سامیت چاندا» پروفسور «انستیتو اکتشافات پزشکی سنفورد برنهام پربایس» این پژوهش را انجام دادند. آنها یکی از بزرگترین مجموعه داروهای شناخته شده جهان را تحلیل و قابلیت آنها برای توقف تکثیرSARS-CoV-۲ را بررسی کردند.

طبق گزارش این پژوهشگران در تست های آزمایشگاهی فعالیت آنتی ویروسی ۱۰۰ مولکول تایید شد. همچنین مشخص شد از این تعداد ۲۱ دارو در غلظت های مختلف برای درمان بیماران مبتلا به کووید۱۹ تاثیرگذار است.

همچنین به طور مشخص ۴ ترکیب تاثیرگذاری رمدسیویر را افزایش می دهند. در حال حاضر رمدسیویر درمان استاندارد برای کووید۱۹ به شمار می رود.

چاندا در این باره می گوید: تحقیقات نشان داده رمدسیویر  دوره بهبود بیماران بستری شده در بیمارستان را کاهش می دهد. اما این دارو برای تمام افراد تاثیرگذار نیست و به عبارت دیگر کافی نیست. همزمان با افزایش نرخ عفونت در سراسر جهان، دسترسی به داروهای ارزان، تاثیرگذار و آماده  می تواند تاثیرگذاری رمدسیویر را بیشتر کند. همچنین می توان از داروها برای جلوگیری از ابتلا  یا هنگام ظهور نخستین نشانه های عفونت کووید۱۹ در بدن انسان استفاده کرد.

در این پژوهش محققان آزمایش ها و مطالعات متعددی انجام دادند از جمله ارزیابی داروها روی بیوپسی ریه افراد مبتلا به ویروس، ارزیابی دارو برای قابلیت هم افزایی تاثیر رمدیسیور و ایجاد رابطه میان دوز مصرفی و واکنش بدن بیان داروها و فعالیت های آنتی ویروسی.

بررسی ها روی ۲۱ داروی تاثیرگذار در درمان کووید۱۹ نشان داد: 

*۱۳ دارو از قبل  وارد مرحله آزمایش بالینی شده اند و می توان از آنها در دوزهای مختلف برای درمان کووید۱۹ استفاده کرد.

* ۲ داروی آستمیزول و کلوفازامین در کنار رمدسیویر اجازه استفاده اضطراری برای درمان کووید۱۹ دریافت کرده اند.

* ۴ دارو تاثیرگذاری رمدسیویر را افزایش می دهند. یکی از این داروها از مشتقات کلروکین است و هم اکنون مرحله سوم آزمایش بالینی آن در حال اجرا است.

چانادا در این باره می گوید: تحقیق ما به طور قابل توجهی گزینه های درمانی برای بیماران کووید۱۹ را  افزایش داده است.

مهر

کلید واژه :

رمدسیویر

،

تأثیر ۲۱ دارو بر درمان

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha