کد خبر : ۳۴۸۰۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اجرای طرح انتقال آب از ارس به تبریز مشکل کمبود آب را مرتفع می کند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح انتقال آب از ارس به تبریز متوقف شده است، گفت: اگر این پروژه ادامه می یافت مشکل کمبود…

اجرای طرح انتقال آب از ارس به تبریز مشکل کمبود آب را مرتفع می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روح الله متفکرآزاد، با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس در رفع مشکلات تبریز همدل هستند، افزود: نبود تفکر استراتژیک در برخی مدیران، عامل بروز این مشکل است.

وی با انتقاد از اینکه عدالت توزیع آب در تبریز رعایت نمی شود، اظهار داشت: با وجود اقدامات دستگاه های متولی برای رسیدگی و رفع مشکل قطعی آب همچنان این مشکل ادامه داشته و مردم در این زمینه گلایه مند هستند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مخزن بالانس ارتفاعی آب در تبریز با کمبود مواجه است، گفت: رینگ پیرامونی و بالانس ارتفاعی آب باید در تبریز رقم بخورد تا در شرایط فعلی برخی مشکلات رفع شود.

متفکرآزاد، با بیان اینکه مشکلات موجود نافی نبود مدیریت استراتژیک در مدیران نیست، ادامه داد: ۲۰ سال بعد مدیران فعلی باید پاسخگو باشند چراکه تصمیمات امروز ما آینده را رقم خواهد زد و باید در این خصوص پاسخگو باشیم.

وی یادآوری کرد: مجموعه دولت، شهرداری و شورای اسلامی شهر باید اقداماتی انجام دهند تا شاهد عدالت در قطعی آب تبریز باشیم.

قطعی آب نارضایتی مردم تبریز را افزایش داده است

دیگر نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه مشکل کمبود آب در تبریز موضوعی راهبردی است، گفت: محدودیت منابع تامین و قطعی آب نارضایتی مردم را افزایش داده که باید فکری اساسی برای رفع این مشکل انجام شود.

احمد علیرضابیگی، با تاکید بر اینکه باید از نظر و تخصص متخصصان امر برای انتقال آب به تبریز از نقاط مختلف استفاده شود، افزود: برنامه های دولت در زمینه انتقال و مدیریت آب تبریز اعلام نشده است که لازم است این کار انجام شود.

وی با اشاره به اینکه موضوع تامین آب شرب تبریز شکننده است، اظهار داشت: استاندار آذربایجان شرقی باید برنامه های خود را برای مدیریت و انتقال آب به تبریز ارائه دهد تا نمایندگان این شهر در مجلس از طریق وزارت نیرو این مشکل را پیگیری کنند.

آب های زیرزمینی قابل شرب در تبریز از طریق فاضلاب از شهر خارج می شود

نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این جلسه با بیان اینکه مدیریت آب در حفاری های عمیق در تبریز انجام نمی شود، گفت: آب های زیرزمینی در این شهر که می تواند قابل شرب باشد مدیریت نشده و از طریق فاضلاب از شهر خارج می شود.

سونیا اندیش، با اشاره به اینکه بخش عمده ای از نیاز آبی تبریز و کمبودها می توانست از طریق کنترل ورودی های آب و رعایت مصرف حل شود، افزود: بخش عمده موفقیت ما می تواند در زمینه کنترل هدررفت آب باشد.

وی یادآوری کرد: از موارد هدررفت آب ، حفاری های عمیق در شهر است که از جمله از سوی سازمان قطار شهری تبریز انجام می شود که در صورت مدیریت آن می توانست بخشی از آب مورد نیاز شهر را تامین کند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه قطعی های آب در مناطق مختلف تبریز براساس برنامه بندی اعلام شده انجام نمی شود، گفت: این موضوع باعث شده تا آب های ذخیره شده مردم برای قطعی آب هدر برود بنابراین شرکت آب و فاضلاب باید قطعی ها را کنترل و براساس جدول زمانبندی این کار را انجام دهد.

اندیش، ادامه داد: تبریز به عنوان دومین شهر صنعتی ایران بعد از تهران مطرح است و در صورت همکاری نمایندگان این شهر در مجلس می توان بسیاری از مشکلات موجود را رفع کرد.

وی یادآوری کرد: شیوع ویروس کرونا و قطعی آب مشکلات بسیاری برای مردم تبریز به وجود آورده و همزمانی آن با ایام عید موجب کاهش درآمد شهروندان و رکود اقتصادی شده است.

ایرنا

کلید واژه :

طرح انتقال آب

،

ارس به تبریز

ثبت نظرات
captcha