کد خبر : ۳۴۸۰۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مرحله دوم تزریق سلول های بنیادی مزانشیمی به گروه ۲۰ نفره از بیماران کرونایی/ قرارداد یک میلیون تست کرونا منعتقد شد

با شیوع ویروس کرونا در کشور، جهاد دانشگاهی یکی از اولین مجموعه هایی بود که به سرعت برای تامین نیازهای مختلف داخلی برای مقابله با کرونا وارد عمل شد. درباره تجربه 5 ماه مقابله با کرونا، دستاوردهای این آزمون سخت و برنامه های پیش رو با حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی به گفت وگو نشسته ایم.

مرحله دوم تزریق سلول های بنیادی مزانشیمی به گروه ۲۰ نفره از بیماران کرونایی/ قرارداد یک میلیون تست کرونا منعتقد شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فاطمه سامعی؛ با شیوع ویروس کرونا در کشور، جهاد دانشگاهی یکی از اولین مجموعه هایی بود که به سرعت برای تامین نیازهای کشور در مقابله با ویروس کرونا به حیطه های مختلف وارد شد.

در روزهای اول که هنوز بسیاری از مجموعه و واحدهای خصوصی و دولتی کشور در حال بررسی شرایط و نیاز سنجی برای ورود بودند، پژوهشگران جهاد دانشگاهی به سرعت دست به تولید مواد و ابزارهای مختلف زدند و از مواد ضدعفونی کننده گرفته تا گالن و لباس و کیت تشخیص کرونا را تولید کردند. اکنون حدود ۵ ماه از شیوع این ویروس جهان گیر در کشور می گذرد؛ سامانی نسبی در عرضه و تقاضاها ایجاد شده با اینکه هنوز کار بسیاری برای انجام دادن باقی است. 

درباره تجربه ۵ ماه مقابله با ویروس کرونا در مجموعه جهاد دانشگاهی کشور، دستاوردهای این آزمون سخت و برنامه های این مجموعه برای روزهای پیش رو در آستانه چهلمین سال تاسیس مجموعه جهاد دانشگاهی کشور با حمیدرضا طیبی رئیس این مجموعه به گفت وگو نشسته ایم.

آنچه در گفت وگو با حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی کشور می خوانید:

*قرارداد انجام یک میلیون تست کرونا منعقد شد

*کیت تشخیص ویروس کرونا صادر کردیم

*ابداع روش تشخیص سریع تست ویروس کرونا در ۳۰ ثانیه

*از کارکرد دستگاه تشخیص کرونا در ۳۰ ثانیه و بدون کیت مطمئنیم

*مرحله دوم تزریق سلول های بنیادی مزانشیمی روی گروه ۲۰ نفره از بیماران کرونایی  

*جهاد دانشگاهی نتوانست به تولید واکسن ویروس کرونا ورود کند

*اقداماتی که برای مقابله با کرونا در جهاد کلید زده شد، با رسیدن به نقطه اشباع به دیگر بازیگران محول شد

*فرهنگ، بخش کمتر دیده شده کرونا

*قرارداد انجام یک میلیون تست کرونا منعقد شد

فارس: مجموعه جهاد دانشگاهی یکی از اولین مجموعه هایی بود که در کشور اقدام به ساخت کیت تشخیص کرونا در کشور کرد. این پروژه هم اکنون تا چه مرحله ای پیش رفته است؟

طیبی: قرار شد این کار در قالب یک شرکت دانش بنیان انجام شود و همچنین از امکاناتی که در اختیار شرکت های دانش بنیان هم قرار داده می شود به ویژه مسائل مالی هم استفاده کنیم که محصول کیت های تشخیص تست ویروس کرونای مجموعه جهاد دانشگاهی در مقیاسی وسیع تولید شود.

قبل از اینکه این کیت ها به قراردادی برای تولید برسد این محصول را برای تعدادی از آزمایشگاه های مجموعه جهاد دانشگاهی که تست های PCR را انجام می دادند استفاده می کردیم و همزمان روی ارتقای این کیت ها کار شد؛ زیرا گفته شده بود که براساس استانداردها و معیارهای سازمان بهداشت جهانی (WHO) کیت ها باید ۳ لوله ای باشند و سپس طبق استانداردها کیت ها ۲ لوله ای شدند و اکنون هم یک لوله ای شده اند. 

هفته پیش توافقی با وزارت بهداشت برای تولید حدود یک میلیون تست ویروس کرونا انجام شده و قرار شد که این کیت ها تولید شوند

فارس

کلید واژه :

تزریق سلول های بنیادی مزانشیمی

،

بیماران کرونایی

ثبت نظرات
captcha