کد خبر : ۳۴۸۰۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دومین واکسن ضدکرونای انگلیس هم «ایمن» است

واکسن ضد کرونای امپریال کالج لندن پس از گذراندن نخستین مرحله از آزمایش ها وارد مرحله دوم آزمایشات انسانی خواهد شد.

دومین واکسن ضدکرونای انگلیس هم «ایمن» است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  واکسن ضد کرونای امپریال کالج لندن پس از گذراندن نخستین مرحله از آزمایش ها وارد مرحله دوم آزمایشات انسانی خواهد شد.

براساس گزارش های منتشر شده، واکسن توسعه داده شده توسط محققان این دانشگاه توانسته در بدن آنتی بادی های ضد کووید ۱۹ تولید و ویروس را خنثی کند. 

کاترینا پوللاک، رئیس کلینیک COVIC۱ امپریال کالج در این رابطه گفت: اولین آزمایشات بالینی موفقیت آمیز بوده و مرحله دوم آزمایشات با حضور ۲۰۰ داوطلب در بیمارستان های لندن صورت خواهد گرفت.

دولت انگلیس بیش از ۴۰ میلیون پوند برای توسعه واکسن به امپریال کالج لندن تخصیص داده است؛ یکی از مهم ترین واکسن های ضدکرونایی که توسط انگلیس در حال توسعه است به زودی فاز دوم آزمایشات بالینی را آغاز می کند. 

نتایج حاصل از مرحله اول آزمایشات بالینی واکسن آکسفورد در روز سه شنبه در  لنست، ژورنال پزشکی انگلیس منتشر شد.

واکسن امپریال کالج از زنجیره های مصنوعی رمز ژنتیکی از نوع RNA ساخته شده بر اساس ژن های ویروس استفاده می کند. هنگامی که این واکسن به درون عضله تزریق می شود، سلول های خود بدن شروع به تولید نسخه های یک پروتئین گل میخی ویروس کرونا می کنند که دستگاه ایمنی را فعال می کند و آنتی بادی های تولید شده باعث مصونیت در برابر عفونت های بعدی کرونا می شوند.

فارس

کلید واژه :

واکسن ضدکرونا

،

انگلیس

ثبت نظرات
captcha