کد خبر : ۳۴۸۰۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پاداش به بخش صنعت برای مدیریت مصرف برق

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق مشهد گفت: با بخش صنعت تفاهم نامه ای منعقد کردیم که اگر در ساعات اوج مصرف، میزان استفاده خود را کاهش دهند، پاداش مدیریت مصرف دریافت خواهند کرد.

پاداش به بخش صنعت برای مدیریت مصرف برق

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا کاشی در خصوص مصرف برق مشهد در هفته گذشته، اظهار کرد: مشهد دارای یک میلیون و 600 هزار مشترک است و 80 درصد مصرف برق مشهد را بخش خانگی تشکیل می دهد. پیک مصرف برق در سال گذشته در 15 مرداد با هزار و 650 مگاوات بود، در حالی که در سال جاری با توجه به اینکه هنوز فصل تابستان به پایان نرسیده، بیشترین مصرف برق مشهد با هزار و 500 مگاوات در 17 خرداد سال جاری رقم خورد.

وی خاطرنشان کرد: با بخش صنعت تفاهم نامه ای منعقد کردیم که اگر در ساعات اوج مصرف، میزان استفاده خود را کاهش دهند، پاداش مدیریت مصرف دریافت خواهند کرد. همچنین شاهد همکاری شهروندان در مدیریت مصرف برق نیز هستیم. اگر شهروندان از کولر گازی استفاده می کنند، آن را روی درجه 24 و اگر از کولر آبی استفاده می کنند روی دور کند تنظیم کنند، ترجیحا در این ساعات لامپ ها را خاموش کرده و از لوازم برقی پرمصرف استفاده نکنند. با رعایت همین نکات رقم قابل توجهی در صرفه جویی میزان برق کمک می شود.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق مشهد در خصوص کنترل مصرف برق ادارات مشهد، عنوان کرد: برای میزان مصرف برق ادارات مشهد کنترل هوشمند نصب شده و میزان مصرف ادارات در هر زمانی قابل رصد است. برای مصرف برق ادارات، مرزی تعیین کرده ایم که اگر بیش از حد مجاز خود مصرف کنند، با هماهنگی که با مراجع ذی صلاح صورت گرفته نسبت به قطع برق آنان اقدام خواهیم کرد. تاکنون قطعی برقی نداشتیم، اما حدود 20 مورد اخطار صادر کرده ایم.

کاشی بیان کرد: اگر شهروندان 10 درصد از مصرف برق خود را کاهش دهند، در تامین برق مشهد به مشکل برنخواهیم خورد. مصرف برق مشهد در هفته گذشته به هزار و 500 مگاوات نرسیده است. اگر مردم همراهی کنند، نگرانی بابت تامین برق مصرفی مشهد نخواهیم داشت. تمام جداول خاموشی آماده شده و در صورت اجبار، عدم همراهی مردم و افزایش برق مصرفی به ناچار از آن استفاده خواهیم کرد. تمام نیروهای شرکت برق در آماده باش کامل قرار دارند تا در سال جاری هیچ گونه خاموشی رخ ندهد.

وی در خصوص پیش بینی خود از احتمال افزایش مصرف برق در شهرستان مشهد، گفت: بیشترین مشکل برای تامین برق منازل زمانی است که سیستم های سرمایشی وارد مدار می شوند. اگر مردم بتوانند به طور بهینه از سیستم سرمایشی استفاده کنند، به مشکل برنخواهیم خورد. در پنج ماه نخست سال جاری نسبت به میانگین مصرف برق در سال گذشته 10 درصد افزایش مصرف بار داشته ایم. اگر مردم همراهی نکنند، قطعا از پیک مصرف بار در سال گذشته عبور خواهیم کرد.

 

کلید واژه :

پاداش

،

بخش صنعت

،

مدیریت مصرف برق

ثبت نظرات
captcha