کد خبر : ۳۴۸۰۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۵۷ درصد از نقاط حادثه خیز ورامین برطرف شد

فرماندار ورامین گفت: در شهرستان ورامین ۱۹ نقطه حادثه خیز در مناطق مختلف شناسایی شده که از این تعداد ۱۱ مورد به طور کامل برطرف شده است .

۵۷ درصد از نقاط حادثه خیز ورامین برطرف شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدعلی صحرایی مدیرکل دفترفنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری تهران اظهار کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه مبنی بر ضرورت کاهش جان باختگان تصادفات رانندگی، بررسی وضعیت نقاط پرتصادف و حادثه خیز در دستور کار استانداری تهران قرار گرفته و تلاش می شود تا با برگزاری جلسات تخصصی، این نقاط شناسایی و مشکل آن ها رفع شود.

وی افزود: تشکیل کمیسیون ایمنی راه ها با تأکید وزارت کشور، در دستور کاراستانداری تهران قرار دارد تا بر اساس آن، مشکلات نقاط حادثه خیز برطرف و تا حد توان، عامل جاده در ایجاد تصادفات منجر به فوت و جرح حذف شود.

مدیرکل دفترفنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری تهران تصریح کرد: با تدوین برنامه منسجم در هر شهرستان که با همکاری پلیس راهور، شهرداری، بخشداری، راهداری و سایر ادارات مرتبط صورت می گیرد، تمامی نقاط حادثه خیز جاده ای در شهر و روستاها رفع و وضعیت عبور و مرور در داخل شهر و روستاها و مبادی ورودی و خروجی شهرستان ها بهبود می یابد.

برطرف شدن ۱۱ مورد از ۱۹ نقطه حادثه خیز

حسین کاغذلو فرماندار ورامین در این جلسه اظهار کرد: با انجام اصلاحات هندسی و رفع مشکل ۱۱ نقطه پرخطر شهرستان، میزان وقوع تصادفات جاده ای منجر به جرح و فوت در این شهرستان در چهارماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

وی افزود: با بررسی های صورت گرفته، ۱۹ نقطه حادثه خیز در مناطق مختلف ورامین شناسایی شده که از این تعداد، ۱۱ مورد به طور کامل برطرف و ۸ مورد دیگر در این جلسه تعیین تکلیف و در کمترین زمان رفع مشکل می شود.

فرماندار ورامین عنوان کرد: با رفع مشکلات نقاط حادثه خیز ورامین،  تصادفات منجر به فوت ۶۰ درصد، تصادفات جرحی ۲۲ درصد و تصادف منجر به خسارت ۴۱ درصد نسبت به ۴ ماهه نخست سال گذشته کاهش یافته است.

کاغذلو اضافه کرد: یکی از نقاط حادثه خیز ورامین به دلیل عبور عابران پیاده از عرض خیابان، بلوار سپهبد سلیمانی است که ظرف یک ماه آینده یک دستگاه دوربین کنترل سرعت در این مکان نصب می شود تا با کاهش سرعت خودروها، از بروز حوادث رانندگی پیشگیری شود.

وی یادآور شد: سال گذشته یک و نیم کیلومتر از مسیر ۷ کیلومتری ورامین به روستای آب باریک توسط دهیاری جدول کاری شد که در بازدید وزیر راه از این مسیر، دستور جمع آوری جداول و نصب نیوجرسی(دیواره های بتنی) صادر شد که با توجه به هزینه چندصد میلیونی در این محور، درخواست داریم که این جداول باقی مانده و مابقی راه تا ورامین نیوجرسی کار شود.

فرماندار ورامین بیان کرد: با احداث کمربندی شمالی، مسیر دسترسی روستاهایی مانند جعفرآباد اخوان مسدود شده که دسترسی روستائیان به احداث دوربرگردان نیاز دارد.

کاغذلو با اشاره به تاریکی مطلق کمربندی شمالی ورامین پیشوا و وقوع تصادفات متعدد منجر به فوت گفت: این مسیر در حوزه دو شهرستان ورامین و پیشوا قرار گرفته که اگر بر اساس دستور معاون استاندار تهران، نگهداری این مسیر به ورامین سپرده شود، این آمادگی وجود دارد که با استفاده از منابع داخلی، روشنایی آن به طور کامل تأمین شود.

فارس

کلید واژه :

نقاط حادثه خیز

،

ورامین

ثبت نظرات
captcha