کد خبر : ۳۴۸۰۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

میزان تلفات انرژی در کردستان بیش از ۲۴ درصد کاهش یافت

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: میزان تلفات انرژی شبکه برق استان در ابتدای دولت یازدهم ۱۲.۳۱ درصد بود که اکنون به ۹.۳ درصد(۲۴.۵درصد) کاهش یافته…

میزان تلفات انرژی در کردستان بیش از ۲۴ درصد کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، هیوا لهونیان اظهار داشت: مدت زمان خاموشی برق روازنه مشترکان استان از ۲.۶۸ دقیقه ابتدای سال ۹۲ به ۱.۹۴ دقیقه در اواخر سال ۹۸ معادل ۲۷.۶ درصد کاهش رسیده است.

وی اضافه کرد: در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تعداد روستاهای بهره مند از برق در کردستان یک هزار و ۶۸۸ مورد بود و این رقم در پایان سال ۹۸ به یک هزار و ۷۰۶ روستا رسید یعنی در این مدت ۱۸ روستای دیگر برق دار شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان افزود: پیک بار مصرف برق مشترکان کردستانی در آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید ۳۸۸.۷ مگاوات بود که اکنون به ۴۷۶ مگاوات(۲۲.۵ درصد) افزایش یافته است.

لهونیان یادآور شد: طول خطوط فشار متوسط و ضعیف برق استان هم در آغاز فعالیت دولت یازدهم ۱۵ هزار و ۲۲۸ کیلومتر بوده که به ۱۶ هزار و ۸۴۱ کیلومتر تا پایان سال گذشته رسید.

وی گفت: در حال حاضر تعداد ترانسفورماتورهای هوایی و زمینی استان ۱۳ هزار و ۷۷۵ دستگاه است در حالیکه این رقم در سال ۹۲، ۱۰ هزار و ۲۸۷ دستگاه بود، ضمن اینکه ظرفیت ترانسفورماتورهای هوایی و زمینی استان هم از یک هزار و ۲۲۵ مگاولت آمپر به یک هزار و ۴۸۰ مگاولت آمپر یعنی ۲۰.۹ درصد افزایش یافته است.

در حال حاضر ۶۶۱ هزار و ۱۱۴ مشترک در بخش های مختلف خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی کردستان از خدمات شرکت توزیع برق بهره مند هستند.

ایرنا

کلید واژه :

تلفات انرژی

،

کردستان

،

کاهش

ثبت نظرات
captcha