کد خبر : ۳۴۸۰۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

روسیه ۲.۶ تن ذخیره حیاتی به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد

روسیه کپسولی حاوی ۲.۶ تن ذخایر از جمله آب، اکسیژن و موادغذایی به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده است. هم اکنون این کپسول به مقصد خود رسیده است.

روسیه ۲.۶ تن ذخیره حیاتی به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روز گذشته یک موشک سایوز کپسول فضایی «پروگرس ام اس-۱۵» متعلق به روسیه را از مقر فضایی بایکونور در قزاقستان به فضا برد.

این کپسول هم اکنون به مقصد خود یعنی ایستگاه فضایی بین المللی رسیده و کنار آن پهلو گرفته است. سازمان فضایی روسیه اعلام کرد کپسول سایوز به طور خودکار در کنار ایستگاه فضایی بین المللی پهلو گرفته است. مرکز کنترل ماموریت در زمین و همچنین آناتولی ایوانیشین و ایوان واگنر (فضانوردان روس حاضر در ایستگاه) به این عملیات نظارت کردند.

کپسول روسی حاوی ۲.۶ تن ذخایر از جمله مخزن آب و سیلندرهای اکسیژن، سوخت برای سیستم ها، کیت هایی برای انجام آزمایش های فضایی، کالاهای بهداشتی، پوشاک، دارو و مواد غذایی برای فضانوردان است.

البته پیش از این دیمیتری راگوزین مدیر سازمان فضایی روسیه اشاره کرد بود به دلیل شیوع ویروس کرونا احتمال دارد ۲ ماموریت فضایی در تاریخ های ۲۳ جولای (دیروز) و ۳۰ جولای به تعویق بیافتند.

اما درحال حاضر مقر فضایی بایکونور به طور عادی به فعالیت خود ادامه می دهد ولی به دلیل شیوع کووید ۱۹ در شهر واقع در نزدیکی این مقر فضایی، محدودیت هایی اجرا شده است.

مهر

کلید واژه :

روسیه ۲

،

۶ تن ذخیره حیاتی به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد

ثبت نظرات
captcha