کد خبر : ۳۴۸۰۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

برای کاهش مرگ و میر کرونا کلم و خیار بخورید!/ کاهو نخورید!؟

محققان آلمانی ادعا می کنند نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در کشور های که مصرف بیشتر کلم و خیار دارند به مراتب کمتر است.

برای کاهش مرگ و میر کرونا کلم و خیار بخورید!/ کاهو نخورید!؟

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، تحقیقات محققان دانشگاه پزشکی برلین نشان می دهد افزایش مصرف روزانه سبزیجات تا ۱ گرم نرخ مرگ و میر را کاهش می دهد.

دکتر «جین بوسکوت»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما معتقدیم تأثیر حفاظتی این سبزیجات ناشی از فعالیت آنتی اکسیدانی مواد خوراکی ای است که بر مقاومت انسولین تأثیر می گذارند چراکه بسیاری از سبزیجات دارای تأثیرات آنتی اکسیدانی علیه دیابت و بیماری قلبی عروقی هستند.»

در این مطالعه، فرضیه تیم تحقیق این است که مصرف بالا سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان ها نظیر کلم بروکلی، گل کلم و کلم قرمز و سفید با نرخ پایین تر مرگ و میر مرتبط است.

به گفته محققان، «ارتباط منفی بین مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ و مصرف کلم و خیار از فرضیه ابتدایی قبلی حمایت می کند.»

در مطالعه جدید، محققان بر این باورند که سبزیجاتی نظیر کلم و خیار که دارای فعالیت آنتی اکسیدانی کاهش دهنده مقاومت انسولین هستند با نرخ مرگ و میر پایین ناشی از کووید ۱۹ در کشور ها مرتبط است.

نتایج نشان داد به ازای افزایش هر یک گرم مصرف کلم در روز خطر مرگ ناشی از کووید ۱۹ تا ۱۳.۶ درصد کاهش می یابد. همچنین به ازای مصرف بیشتر هر یک گرم خیار در روز، خطر مرگ ناشی از کووید ۱۹ تا ۱۵.۷ درصد کاهش می یابد.

با این حال محققان مشاهده کردند کاهو تأثیر عکس دارد و هنوز هیچ توضیحی در این مورد وجود ندارد. بطوریکه در کشور های با میزان بالا مصرف کاهو نظیر اسپانیا و ایتالیا، نرخ مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ به مراتب بالاتر است.

محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.

فردا نیوز

کلید واژه :

کاهش مرگ و میر کرونا

،

کلم و خیار

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha