کد خبر : ۳۴۸۰۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ستاری: بیماران کرونایی با تجهیزات دانش بنیانی درمان شدند/ 5 مرکز نوآوری در همدان افتتاح شد

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ریست بوم فناوری و نوآوری پاسخ خوبی به نیاز کشور در روزهای کرونایی بود، در دوران شیوع کرونا توان دانش بنیا ن ها به میدان آمد و به نیازهای داخلی بدون اتکا به واردات، پاسخ داد.

ستاری: بیماران کرونایی با تجهیزات دانش بنیانی درمان شدند/ 5 مرکز نوآوری در همدان افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور در پارک علم و فناوری همدان در جمع خبرنگاران، بر تامین همه نیازهای کشور به تجهیزات مقابله با کرونا توسط دانش بنیان ها، گفت: تقریبا هیچ تجهیزی در این زمینه از دیگر کشورها وارد نکرده ایم و همه نیازمان با اتکا به توان داخلی تامین شد.

وی با تاکید بر این که زیست بوم فناوری و نوآوری پاسخ خوبی به نیاز کشور در روزهای کرونایی بود، بیان کرد: در دوران شیوع کرونا توان دانش بنیان ها به میدان آمد و به نیازهای داخلی بدون اتکا به واردات، پاسخ داد.

به گفته معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، از روزهای ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور، دانش بنیان ها دست به کار شدند و همه تجهیزات مورد نیاز کشور از جمله تجهیزات پزشکی، تولید ماسک، دستگاه ونتیلاتور و غیره را در داخل کشور تامین کردند.

ستاری ادامه داد: دانش بنیان ها توانستند دستگاه ونتیلاتور که یک دستگاه پیچیده فنی است را هم در داخل تولید کنند و در اختیار بیماران قرار دهند. ما در این مدت حتی یک دستگاه ونتیلاتور هم از خارج وارد نکردیم.

رئیس بنیاد ملی نخبگان در ادامه گفت: دانش بنیان ها در حوزه تامین داروی بیماران کرونایی هم خوب عمل کردند و چند نمونه از آنها به لیست دارویی کشور وارد شده و بقیه هم تا سه هفته دیگر به بازار می آید. این کار بزرگ از عهده دانش بنیان ها برآمد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم از این کار حمایت کرد. 

ستاری معتقد است که زیست بوم فناوری و نوآوری در زمان بحران مسیر خود را به درستی پیدا کرد و با تمام قوا به میدان مقابله با بیماری کرونا آمد.

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در استان همدان

رئیس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به تاخیر استان همدان در ایجاد صندوق پژوهش و فناوری، گفت: این اتفاق با تاخیر افتاد اما قطعاً تاثیر زیادی در توسعه اقدامات فناورانه استان خواهد داشت.

ستاری معتقد است که صندوق های استانی بهتر عمل می کنند تا اینکه صندوقی از تهران نیازهای استانی را رفع کند. این صندوق با شناسایی مشکلات و نیازهای فناوران، خدمات مختلفی به آنها ارائه می کند؛ البته این کار به فرهنگ سازی هم نیاز دارد اینکه فرهنگ سرمایه گذاری های خطرپذیر در استان ها توسعه یابد.

بر اساس این گزارش، در این سفر فاز نخست ساختمان جدید پارک علم و فناوری استان همدان با مساحت ۶ هزار متر مربع افتتاح شد. واگذاری زمین های پارک به شرکت های دانش بنیان و فناور هم برنامه دیگری بود که با حضور ستاری اتفاق افتاد.

همچنین صندوق پژوهش و فناوری استان همدان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری کار خود را آغاز کرد. این صندوق بازوی مالی پارک است و فعالیت هایی مانند دادن وام و ضمانت بانکی برای شرکت های فناور و دانش بنیان را انجام می دهد.

فارس

کلید واژه :

ستاری

،

بیماران کرونایی

،

تجهیزات دانش بنیانی

،

درمان

،

مرکز نوآوری

،

همدان

ثبت نظرات
captcha