کد خبر : ۳۴۸۰۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

وزارت علوم مصمم به برگزاری کنکور در ۳۰ و ۳۱ مرداد ماه است

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با برگزاری کنکور در ۳۰ و ۳۱ مرداد موافقت شده و وزارت علوم مصمم است در این تاریخ اقدام به برگزاری کنکور کند.

وزارت علوم مصمم به برگزاری کنکور در ۳۰ و ۳۱ مرداد ماه است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حجت الاسلام احمدحسین فلاحی در جمع خبرنگاران در خصوص بازگشایی دانشگاه ها و حوزه ها و مدارس اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا، بازگشایی معنایی ندارد و آغاز سال تحصیلی مطرح است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: سه نوع آموزش حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری قابل پیش بینی است که با توجه به جمعیت کم و فضای مناسب، آموزش حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند اتفاق بیفتد.

فلاحی تصریح کرد: برخی از واحد های عملی و مهارتی نیز ممکن است به صورت حضوری برگزار شود، اما دروس تئوری نیاز به حضور ندارد، در این خصوص تفاوت هایی در برگزاری کلاس ها وجود دارد.

وی بیان کرد: در ارتقای آموزش در فضای مجازی، مشکلاتی وجود داشت که از زیرساختها، بازدید داشته ایم، وزارت ارتباطات تلاش کرده اند فضای باند گسترش پیدا کند که میزان آنتن دهی در حواشی شهر و روستا افزایش پیدا کرده و روند توسعه پهنای باند در مسیر آموزش مجازی، راست آزمایی شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: نرم افزار هایی در جهت ارتقای آموزش در فضای مجازی ایجاد شده است که پشتیبانی خوبی دارد و امید است در ادامه خدمات نیز پاسخگو باشند.

وی گفت: وضعیت رفتار کرونا مشخص نیست و ممکن است در پاییز و فصل سرما، بازگشت کرونا اتفاق بیفتد، به همین دلیل باید در توسعه زیرساختها، به تامین اعتبار پرداخت.

فلاحی افزود: پیرامون آزمون های ارشد و دکترا وقفه افتاده است البته ممکن است برگزار نشدن آن در شرایط فعلی لطمه زیادی وارد نکند، اما با برگزاری کنکور در ۳۰ و ۳۱ مرداد موافقت شده و وزارت علوم مصمم است در این تاریخ اقدام به برگزاری کنکور کند.

وی اظهار داشت: اگر چه به نظر می رسد برنامه ای برای تغییر کنکور نیست و برای رعایت پروتکل و شیوه برگزاری تدابیری شود، اما تصمیم گیر نهایی، ستاد ملی مقابله با کروناست و باید تابع دستورالعمل ها باشیم.

دانشگاه ها باید تخفیفاتی برای شهریه دانشجویان قائل باشند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: یکی از دغدغه ها پرداخت شهریه دانشگاه هاست، هر چند در حال حاضر مجلس به آن ورود نکرده، اما باید تخفیفاتی برای دانشجویان قائل باشند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از خدمات مدارس غیرانتفاعی از طریق فضای مجازی اتفاق می افتد، اما تعدادی از خدمات مستلزم حضور است و در این باره باید تخفیفاتی در نظر گرفته شود.

فلاحی عنوان کرد: کمیته های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تشکیل شده و مسائل فوری و مهم که جزئی از دغدغه های مردم است در حال بررسی بوده و مسائل آموزش و پرورش و آموزش عالی ارزیابی می شود.

وی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی با تحقیق و تفحصی که انجام داده بر شفافیت صندوق فرهنگیان و پرداخت سهم دولت اصرار دارد، در حال حاضر ۵ درصد سهم معلم ها و ۵ درصد سهم دولت است که دولت ۵۰ درصد آن را می دهد و کمیسیون با حساسیت باقی مانده سهم دولت را پیگیری می کند.

فردا نیوز

کلید واژه :

وزارت علوم

،

کنکور

ثبت نظرات
captcha