کد خبر : ۳۴۸۰۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آتش سوزی یک کوه در زنجان

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان از آتش سوزی کوه واقع در ضلع شمالی دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: پس از یک ساعت تلاش آتش اطفا شد.

آتش سوزی یک کوه در زنجان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مجید امیرفضلی اظهار کرد: ساعات پایانی روز گذشته کوه مجاور دانشگاه آزاد سایت امام دچار حریق شد که بلافاصله پس از اعلام حادثه نیروهای آتش نشانی به محل اعزام شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان با بیان اینکه برای اطفای این حریق دو اکیپ 10 نفره از ایستگاه 2، در محل حضور پیدا کردند، گفت: همچنین خودروهای اعزامی نیز دو دستگاه بود.

وی با اشاره به اینکه آتش نشانان برای اطفای حریق مجبور شدند از کوه بالا بروند، بیان کرد: اطفای حریق که زحمت بسیاری هم برای آتش نشانان داشت، حدود یک ساعت طول کشید.

امیرفضلی از افزایش حریق به خاطر افزایش دمای هوا خبر داد و تصریح کرد: از شهروندان هم تقاضا داریم در این شرایط نکات ایمنی را بیشتر رعایت کنند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان گفت: از شهروندان می خواهیم، در صورت نیاز به افروختن آتش، موارد ایمنی را به دقت رعایت و قبل از ترک محل از خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کرده و  از انداختن ته سیگار یا کبریت روشن روی زمین و یا روشن کردن آتش به منظور تفریح خودداری کنند.

وی تصریح کرد: برخی مواقع، آتش سوزی مراتع و علف های هرز در مسیرهای صعب العبور اتفاق می افتد که حضور خودرویی آتش نشانان امکان پذیر نبوده و آنان مجبور هستند به صورت پیاده طی مسیر کرده و با بیل و آتش کوب، نسبت به اطفای حریق اقدام کنند که این نیز بسیار سخت و وقت گیر است.

فارس

کلید واژه :

آتش سوزی

،

کوه

،

زنجان

ثبت نظرات
captcha