کد خبر : ۳۴۸۰۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بهره برداری از پیشرفته ترین شهرک گلخانه ای کشور در یزد

در راستای پویش ملی جهاد برای جهش تولید، روز دوم مرداد ماه سال ١٣٩٩ فاز یک شهرک گلخانه ای بهشت ارنان شهرستان مهریز در استان یزد در سطح ۱۵ هکتار با اعتباری بالغ بر ۷۸۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۰۰ نفر به همت شرکت شهرک های کشاورزی استان و به دستور رئیس جمهور و با حضور وزیر جهادکشاورزی، مدیر عامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور، استاندار و جمعی از مسئولین ارشد کشوری و استانی به بهره برداری رسید.

بهره برداری از پیشرفته ترین شهرک گلخانه ای کشور در یزد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «علی اشرف منصوری» مدیر عامل شرکت شهرکهای کشاورزی کشور ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به لزوم بهره وری بالاتر آب در بخش کشاورزی، این شهرک مجهز به پیشرفته ترین سیستم های آبیاری هیدروپونیک و سیستم های بازچرخانی آب(NFT) است.

وی افزود: در حال حاضر سالیانه بیش از چهار  هزار تن انواع سبزی و صیفی و یک میلیون و پنجاه هزار شاخه گل رز به ارزشی بالغ بر ۳۹۱ میلیارد ریال در این مجموعه تولید می شود.

مدیر عامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور با اشاره به لزوم مدیریت منابع محدود آب در بخش کشاورزی و اهمیت حفظ امنیت غذایی و کشاورزی پایدار در سطح کشور، بیان کرد: بدون شک کشاورزی هوشمند، راهکار موثر برای مدیریت منابع محدود آب و افزایش بهره وری تولید می باشد و دستیابی به کشاورزی پایدار و امنیت غذایی با هوشمند سازی کشاورزی و استفاده از تکنولوژی های نوین به خصوص در زمینه سیستم های آبیاری میسر خواهد بود.

 از ماموریت های اصلی شرکت شهرک های کشاورزی کشور با شعب استانی، هدایت، حمایت و نظارت بر ایجاد و توسعه ی شهرک ها و مجتمع های کشاورزی مجهز به فن آوری نو با هدف تولید محصولات کشاورزی در محیط کنترل شده، افزایش بهره وری عوامل تولید، تسهیل و تسریع فرآیند سرمایه گذاری و کارآفرینی و ایجاد فضای اطمینان بخش برای سرمایه گذاران، تولیدکنندگان و کارآفرینان است.

ایسنا

کلید واژه :

بهره برداری

،

پیشرفته ترین شهرک گلخانه ای

،

یزد

ثبت نظرات
captcha