کد خبر : ۳۴۸۰۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ابزار امیدواری برای نهایی شدن تولید داخلی واکسن آنفلوآنزا تا پاییز امسال

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نهایی شدن تولید داخل واکسن آنفلوآنزا و استفاده از آن تا پاییز امسال ابزار امیدواری کرد.

ابزار امیدواری برای نهایی شدن تولید داخلی واکسن آنفلوآنزا تا پاییز امسال

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر حریرچی گفت: امسال به طور قطع میزان تجویز واکسن آنفلوآنزا را در گروه های آسیب پذیر اضافه خواهیم کرد.

وی افزود: زنان باردار که تحت پوشش مراکز بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت هستند و افرادی که ریسک پذیر بوده و بیماری زمینه ای دارند، به طور حتم این واکسن را خواهند گرفت.

حریرچی ادامه داد: سیاست وزارت بهداشت استفاده۱۰۰درصدی افراد از واکسن آنفلوآنزا نیست و سایر افرادی که تمایل به استفاده از آن دارند واکسن تهیه می شود تا بتوانند با قیمت ارزان خریداری کنند.

ابتلای کودکان به ویروس کرونا به اثبات رسیده است

وی در ادامه در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران در ارتباط با استفاده از ماسک نیز بیان کرد: در شرایط کنونی که میزان فوتی ناشی از بیماری کووید ۱۹ افزایش پیدا کرده است و حدود یک پنجم موارد فوت کشور را این بیماری تشکلی می دهد، مهمترین اولویت استفاده همگانی مردم از ماسک است و اگر استفاده از ماسک به ۹۵ درصد در میان مردم برسد به اندازه تعطیلی های شدید فروردین ماه موثر خواهد بود.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مردم درخواست کرد تا از هرگونه تجمع، مهمانی و ... به صورت اکید خودداری کنند و حتما مراقب کودکان و نوجوانان خود باشند.

وی تاکیدکرد: ثابت شده است که بچه ها نیز همانند بزرگسالان به این ویروس مبتلا می شوند و علاوه بر اینکه در خودشان علائم بیماری بروز پیدا می کند می توانند پدربزرگ، مادربزرگ خود را نیز مبتلا کنند.

حریرچی تصریح کرد: باید خروج بچه ها و افراد پرریسک از منزل به صفر و یا به حداقل برسد.

صادرات قطره چکانی لوازم بهداشتی به خارج کشور

وی در ارتباط با استفاده از لوازم بهداشتی نیز به منظور پیش گیری از این بیماری گفت: تاکید ما بر استفاده از ماسک و همچنین شست و شوی دست ها با آب و صابون است.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: اگر آب و صابون در دسترس نبود می توان از محلول های ضدعفونی دست استفاده کرد.

وی ادامه داد: در ارتباط با لوازم بهداشتی هیچ کمبودی وجود ندارد و حتی مازاد هم وجود دارد و در این زمینه امر صادرات را نیز انجام می دهیم، اما صادرات به صورت قطره چکانی انجام می شود تا در صورت نیاز با کمبود مواجه نشویم.

هیچ داروی گیاهی موثر بر بیماری کووید ۱۹ کشف نشده است

حریرچی در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با ادعای برخی از افراد در ارتباط با کشف برخی داروهای گیاهی موثر در درمان بیماری کووید ۱۹ اظهارکرد: هیچ داروی گیاهی و هیچ داروی ناشی از طب سنتی که موثر بر درمان بیماری کووید ۱۹ باشد و یا حتی تاثیر خیلی کمی داشته باشد، کشف نشده است و با متخلفان که در شهرستان ها این اقدامات را انجام می دهند برخورد قاطع می شود و از مردم درخواست کرد که نه بیمار خود را در معرض خطر قرار دهند و نه پولشان را تلف کنند.

وی در ارتباط با داروهای شیمیایی خارج از بازار متداول یعنی داروخانه ها که توزیع می شود نیز گفت: تاکید اکید می کنیم که اکثر آن هایی که بیرون به فروش می رسد تقلبی هستند، آن ها داروهای پیش پا افتاده ای هستند که لیبل آن ها عوض شده و در خارج داروخانه ها و در زیرزمین و ... به فروش می رسد.

ایسنا

کلید واژه :

تولید داخلی واکسن آنفلوآنزا

،

پاییز

ثبت نظرات
captcha