کد خبر : ۳۴۸۰۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کرونا در موج دوم محدودیت سنی ندارد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: موج دوم شیوع کرونا هیچ محدودیت سنی ندارد و همه افراد از جوان و سالمند را درگیر کرده است.

کرونا در موج دوم محدودیت سنی ندارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر شاپور بدیعی افزود: در زمان حاضر افراد جوان بدون هیچگونه بیماری زمینه ای به خاطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان ها بستری هستند که برخی از آنها نیز بدحال هستند.
وی ادامه داد: مردم باید علاوه بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی از ماسک نیز استفاده کنند تا میزان انتقال بیماری کاهش یابد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اکنون نزدیک به هزار و ۲۰۰ نفر به خاطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در مراکز درمانی زیرپوشش این دانشگاه بستری هستند که بیش از ۲۰ درصد آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت مراقبت قرار دارند.
وی بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و افزود: هر چه تعداد بیماران افزایش یابد، فشار بر کادر درمانی افزایش یافته و کیفیت خدمات کاهش می یابد لذا مردم باید به صورت جدی راهکارهای پیشگیری از این بیماری را رعایت کنند.
دکتر بدیعی ادامه داد: بیمارستان شریعتی مشهد با ۱۱۰ تخت و بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا (ع) این شهر برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اختصاص یافته اما در صورت ادامه این روند باید بیمارستان های دیگری نیز به این امر اختصاص یابند.

حدود ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و به بقیه این تعداد توسط دانشکده و دانشگاه های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت حیدریه، تربت جام و نیشابور خدمات رسانی می شود.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۸۴ هزار و ۳۴ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۲۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۵ هزار و ۷۴ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۲۴۷ هزار و ۲۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

ایرنا

کلید واژه :

کرونا

،

موج دوم

،

محدودیت سنی

ثبت نظرات
captcha