کد خبر : ۳۴۸۰۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

عملیات احداث کارخانه تولید دستکش های پزشکی در ملایر آغاز شد

عملیات احداث کارخانه تولید دستکش های پزشکی توسط شرکت «سهل گستران درمان» با حضور استاندار همدان، فرماندار ویژه ملایر و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی با حجم…

عملیات احداث کارخانه تولید دستکش های پزشکی در ملایر آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رییس هیات مدیره شرکت سهل گستران درمان در آیین آغاز عملیات اجرایی این کارخانه بیان کرد: این طرح در زمینی به مساحت ۱۶ هزار متر مربع با زیربنای ۶ هزار و ۸۰۰ متر مربع در شهرک صنعتی شوشاب احداث می شود.

رضا حسینی افزود: در صدد هستیم در مرحله نخست این طرح ماهیانه ۱۵ میلیون عدد دستکش های معاینه لاتکس و نیتریل تولید کنیم که طبق پیش بینی های انجام شده، مرحله نخست این طرح تا دهه فجر امسال تکمیل و به بهره برداری می رسد.

وی میزان کارآفرینی و اشتغالزایی مستقیم این طرح در مرحله نخست را ۹۰ نفر و ۱۵۰ نفر به صورت غیرمستقیم عنوان کرد و اظهار داشت: در صورت حمایت مسوولان استانی و طبق قول مساعدی که در تامین نیمی از سرمایه گذاری داده شده، مرحله دوم خطوط تولید دستکش های معاینه لاتکس و جراحی استریل کم پودر و بدون پودر ۶ ماه پس از افتتاح مرحله نخست راه اندازی و به بهره برداری خواهد رسید.

حشینی ادامه داد: ظرفیت تولید ماهیانه مرحله دوم این طرح ۲۹ میلیون عدد دستکش های معاینه و جراحی است که برای ۲۸۰ نفر به طور مستقیم و ۳۶۰ نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد می کند.

وی گفت: چنانچه مسوولان طبق قول مساعد خود از ما حمایت کنند، مرحله اول و دوم این طرح را می توانیم به هم پیوند بزنیم و بدون شک قسمت اعظمی از واردات کشور در این حوزه حذف می شود.

وی با بیان اینکه خط تولید این کارخانه تا ۱۶ خط قابل افزایش است بیان کرد: رقم سرمایه گذاری برای مرحله دوم ۱۷۰ میلیارد تومان پیش بینی شده و با قیمت های ثابت ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بخش های پزشکی برآورد شده است.

رییس هیات مدیره شرکت سهل گستران درمان با بیان اینکه قیمت های جهانی این دستکش ها پس از شیوع کرونا پنج برابر افزایش یافته است ادامه داد: اجرای این طرح می تواند ارزش بالایی را در تولید این محصول در کشور ایجاد کند و با تولید مواد اولیه به خودکفایی برسیم.

حسینی گفت: شرکت سهل گستران درمان از سال ۹۲ در بخش تولید پلیمری و ست سرم میکروست و لوله ساکشن آغاز به کرد و از سال ۹۵ نسبت به بسته بندی استریل دستکش های معاینه و جراحی اقدام کرد و در سال جهش تولید می خواهیم سهم خود را در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب ایفا کنیم.

وی بیان کرد: از آنجا که پس از شیوع کرونا درخواست ما برای تامین دستکش از خارج از ۱۵ روز به ۱۵ ماه افزایش یافت، با دوراندیشی وزارت بهداشت و درمان و اداره کل تجهیزات پزشکی، دپوی خوبی در تامین این محصولات انجام شد و ما امروز با معضل روبرو نیستیم.

حسینی یادآور شد: چنانچه این روند ادامه پیدا کند، با کمبود دستکش مواجه می شویم و این امر موجب شد نسبت به تولید مستقل دستکش اقدام کنیم و با توجه به مهیا بودن زیرساخت ها و همراهی مسوولان همدان، تصمیم گرفتیم این طرح را در این استان اجرا کنیم.

وی اظهار داشت: با پیگیری های استاندار همدان، فرماندار ویژه ملایر، حجت الاسلام آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس و مسوولان مرتبط استانی مشکلات اجرای این طرح رفع و جواز تاسیس آن در نصف روز صادر شد که این همراهی قابل تقدیر است.  

ایرنا

کلید واژه :

احداث

،

کارخانه

،

دستکش های پزشکی

ثبت نظرات
captcha