کد خبر : ۳۴۸۰۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سرکه هیچ تاثیری در ضدعفونی کردن سطوح ندارد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در واکنش به اینکه فرودگاه کرمان از سرکه برای ضد عفونی کننده استفاده می کنند، اظهار کرد: سرکه هیچ تاثیر در ضدعفونی سطوح برای از بین بردن ویروس ندارد.

سرکه هیچ تاثیری در ضدعفونی کردن سطوح ندارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر "سید وحید احمدی طباطبایی" عصر امروز دوم مردادماه در جلسه کارگروه بازرسی ستاد مقابله با کرونا استان کرمان با تاکید برآنکه باید با متخلفان مسائل بهداشتی و  سلامت مردم قاطعانه برخورد و با کسی در ای زمینه تعارف نداشته باشیم عنوان کرد: در مدت راه اندازی گشت ویژه عملکرد نیروی انتظامی، بازرسان، دادستانی و تعزیرات خوب بوده است.

وی با اشاره به راه اندازی گشتهای ویژه در اکثر شهرستان های استان ادامه داد: گشت ویژه در شهربابک راه اندازی نشده است که باید این گشت را نیز در این شهرستان همانند سایر شهرستان های استان راه اندازی کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در واکنش به اینکه فرودگاه کرمان از سرکه برای ضد عفونی کننده استفاده می کنند، اظهار کرد: سرکه هیچ تاثیر در ضد عفونی سطوح برای از بین بردن ویروس کرونا ندارد.

"مهدی حسینی نژاد" رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به نظارت های صورت گرفته از سوی سازمان صمت بر واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی استان، عنوان کرد: براساس توافقات صورت گرفته، این سازمان باید از ۱۵ هزار واحد صنفی، صنعتی و معدنی بازدید انجام می داد که از این تعداد حدود ۱۴ هزار واحد صنفی و مابقی واحدهای صنعتی و معدنی می باشند که در چند روز اخیر از ۹۳۰ واحد بازدید بعمل آمده است.

وی به نتایج بازرسی های ۱۵ تیم این سازمان اشاره کرد و افزود: ۷۲ درصد واحدهای تحت نظارت این سازمان از بعد رعایت پروتکل های بهداشتی در منطقه سبز، ۲۸ درصد در منطقه زرد و حدود ۰.۸ درصد که شامل ۲۶ واحد می باشند در منطقه قرمز قرار داشته و پلمب شده اند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان بیان کرد: نظارت بر واحدهای خوراکی بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است و عمدتا نظارت بر واحدهای تولیدی و بازار بر عهده سازمان صمت است.

براساس این گزارش "ارسلان میری" مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: در بحث پیشخوان های دولت بعضی از این دفاتر زیر نظر قوه مجریه و برخی زیر نظر قوه قضائیه هستند و دفاتری که زیر نظر قوه قضائیه می باشند خکدشان تمهیدات لازم را در نظر گرفته اند و دفاتری که زیر نظر قوه مجریه هستند نیز اگر پروتکل ها را رعایت نکنند برخورد جدی شود.

"محمدجواد فدایی" استاندار کرمان نیز در این جلسه تنها راه رعایت ضوابط بهداشتی را نظارت دانست و گفت: تعارف نداریم جان و سلامت مردم در میان است و باید با افراد خاطی برخورد شود.

وی درباره تاثیر راه اندازی گشت های ویژه عنوان کرد: تاثیر جدی را زمانی مشاهده می کنیم که روند ابتلا و فوتی ها ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان روند کاهشی پیدا کند و اگر چنین اتفاقی رخ ندهد به این معنی خواهد بود که یا گشت های ویژه به صورت جدی برخورد نکرده اند یا اینکه راه اندازی آنها بازخورد لازم را نداشته است.

استاندار کرمان به دلیل گزارشگیری اشاره کرد و افزود: به دنبال جایزه نیستیم و هدف اصلی کاهش ابتلا و فوتی های ناشی از بیماری کووید ۱۹ است و همچنین وزارت کشور از روند اجرای مصوبات و اقدامات استان مطلع شود.

وی به موضوع مصوبه شورای مبارزه با موادمخدر استان پیرامکن جمع آوری معتادیت متجاهر اشاره و تصریح کرد: مدتی به دلیل شیوع ویروس کرونا معتادین متجاهر از سطح شهرها جمع آوری نشده بودند که طبق مصوبه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کار جمع آوری معتادین متجاهر از روز شنبه در سطح استان آغاز خواهد شد.

فدایی با بیان این مطلب که گشت ویژه بهداشتی باید تا ساعت ۲ بامداد فعال باشند خاطر نشان کرد: دادگستری، دامپزشکی، دهیاری ها و نیروی انتظامی چک لیست های خود را تحویل این کارگروه نداده اند که سریعا باید چک لیست های خود را به بازرسی استانداری تحویل دهند ضمن آنکه تاکنون تنها حدود ۵۰ درصد گزارشات به بازرسی استانداری ارسال شده است که تا شنبه ۵۰ درصد مابقی دستگاه های تعیین شده باید گزارشات اقدامات خود را در راستای کنترل و پیشگیری از شیوع کرونا، به بازرسی استانداری ارسال کنند.

ایسنا

کلید واژه :

سرکه

،

ضدعفونی کردن سطوح

ثبت نظرات
captcha