کد خبر : ۳۴۷۹۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اختصاص ۵۰ درصد گاز مصرفی استان برای تولید برق در ماه گذشته

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: بیش از ۵۰ درصد گاز مصرفی استان برای تولید برق در تیر ماه اختصاص پیدا کرده است.

اختصاص ۵۰ درصد گاز مصرفی استان برای تولید برق در ماه گذشته

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسن افتخاری با اعلام این خبر اظهار کرد: در تیرماه سال ۹۹، ۹۳۱ میلیون و ۶۴۶ هزار متر مکعب گاز طبیعی در بخش های مختلف استان مصرف شده که ۴۷۲ میلیون متر مکعب از این آمار تحویل نیروگاه های تولیدکننده برق استان شامل فردوسی، طوس، نیشابور، شریعتی، مشهد و شمس شده است.

وی افزود: در تیرماه سال گذشته نیز ۸۰۷ میلیون و ۳۰۶ هزار مترمکعب گاز در خراسان رضوی مصرف شده بود که این رقم در مقایسه با مدت مشابه، نشان دهنده افزایش ۱۵.۴ درصدی مصرف طی سال جاری است.

افتخاری ادامه داد: مجموع میزان گاز مصرفی استان خراسان رضوی در ۴ ماه ابتدایی سال ۹۸، ۳ میلیارد و ۵۵۳ میلیون متر مکعب بود که با افزایش ۲۴۵ میلیون متر مکعبی در سال ۹۹ به ۳ میلیارد و ۷۹۸ میلیون متر مکعب رسید.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی بیان کرد: به طور میانگین در تیر ماه ۹۹ روزانه در حدود ۳۰ میلیون متر مکعب گاز در بخش های مختلف استان مصرف شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی این شرکت در حال حاضر وظیفه تامین گاز طبیعی ۲ میلیون و ۳۸۵ هزار مشترک را بر عهده دارد و پس از استان تهران در رتبه دوم بالاترین میزان مشترک گاز کشور است.

ایسنا

کلید واژه :

گاز مصرفی استان

،

تولید برق

ثبت نظرات
captcha