کد خبر : ۳۴۷۹۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رشد بیش از ۴ درصدی مصرف برق بخش کشاورزی

سخنگوی صنعت برق گفت: امسال رشد مصرف برق در بخش کشاورزی به بیش از چهار درصد رسید ضمن آنکه بخش صنایع نیز رشد مصرف ۱۰.۶ درصدی را تجربه کرده است.

رشد بیش از ۴ درصدی مصرف برق بخش کشاورزی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «مصطفی رجبی مشهدی» افزود: رشد مصرف برق در بخش های کشاورزی و صنعت در حالی است که سالانه حدود یک میلیون مشترک جدید به مشترکان صنعت برق افزوده می شود و علاوه بر آن حدود هزار مگاوات مشترک جدید صنعتی و تولیدی نیز اضافه می شوند.

وی ادامه داد: اضافه شدن مشترکان جدید و نیز رشد مصرف در دو بخش کشاورزی و صنعت از عوامل اصلی افزایش مصرف امسال محسوب می شوند.

سخنگوی صنعت برق گفت: علاوه بر آن بارهای سرمایشی (استفاده از وسایل سرمایشی) به شدت درحال افزایش است.

رجبی مشهدی علت افزایش بارسرمایشی را استفاده بیشتر از کولرهای گازی نسبت به کولرهای آبی نسبت به یک دهه گذشته برشمرد و خاطرنشان ساخت: افزایش بار سرمایشی به دلیل نبود آمادگی لازم برای تحمل این افزایش ممکن است شبکه را با مشکل روبرو کند.

وی تنظیم دمای این وسایل بر روی دمای ۲۴ درجه را یکی از مهمترین گام ها برای مدیریت مصرف آنها برشمرد و گفت: استفاده از دور کند کولرهای آبی هم گام بسیار مهمی است که می تواند به تعادل بار وسایل سرمایشی کمک کرده و مانع آسیب دیدن شبکه شود.

سخنگوی صنعت برق افزود: بیش از ۲۲ هزارمگاوات از مصرف برق، ناشی از افزایش مصرف وسایل سرمایشی است که این میزان بیش از مصرف چهار کشور همسایه ایران است.

رجبی مشهدی بر ضرورت مدیریت مصرف این وسایل از سوی کاربران تاکید کرد و گفت: توصیه می شود مشترکان در ساعت های اوج مصرف که از ساعت ۱۳ تا ۱۷ است از بکاربردن وسایل پرمصرف تا آنجا که امکان دارد خودداری کنند.

وی به گسترش موج دوم بیماری کرونا در کشور اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: اکنون برخی مراکز نیاز بیشتری به تامین برق پایدار دارند و از طرف دیگر بیماران و کسانی که در منازل خود می مانند نیاز بیشتری به برق دارند  بنابراین توصیه آن است که همگان در مصرف خود رعایت صرفه جویی را داشته باشند تا امکان تامین برق برای همگان و در همه شرایط فراهم باشد.

سخنگوی صنعت برق گفت: رشد متعارف مصرف امکان تامین برق را فراهم می سازد ضمن آنکه در دوسال اخیر این رشد متعارف بوده است.

رجبی مشهدی ادامه داد: سال ۹۷ رشد مصرف کمتر از سه درصد بود که این میزان درسال ۹۸ به حدود یک درصد کاهش یافت و امسال نیز با همکاری خوب مشترکان می توان امیدوار بود رشد در حد یک درصد و کمی کمتر باشد.

ایرنا

کلید واژه :

مصرف برق

،

بخش کشاورزی

ثبت نظرات
captcha