کد خبر : ۳۴۷۹۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید کودآلی استریل شده از فضولات حیوانی و ضایعات کشاورزی توسط بخش خصوصی

کود ارگانیک تولیدشده در شرکت سبو سیب سلامت از فضولات و پس از استفاده در اراضی کشاورزی موجب اصلاح فعالیت بیولوژیکی، کشت و کار و خواص شیمیائی خاک می شود.

تولید کودآلی استریل شده از فضولات حیوانی و ضایعات کشاورزی توسط بخش خصوصی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بابک دین پرست، معاون امور هماهنگی و امور اقتصادی وزیر کشور به همراه معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری گیلان از شرکت سبو سیب سلامت واقع در مجتمع نیمه صنعتی فشتام بازدید به عمل آورده و شنونده درد و دل های کارکنان و مسؤولان این شرکت شد.

فعالیت شرکت سبو سیب سلامت تولید کود آلی استریل شده از فضولات حیوانی و ضایعات کشاورزی به روش اکسترود است، به گفته مدیرعامل شرکت سبوسیب سلامت کود تولیدشده در این شرکت برخلاف کودهای شیمیایی فاقد تأثیرات مخرب بر خاک، ریشه گیاهان و محیط زیست بوده و عناصر موجود در آن در اثر آبیاری متوالی یا بارندگی شسته نمی شود.

کود ارگانیک تولیدشده در این شرکت از فضولات و پس از استفاده در اراضی کشاورزی موجب اصلاح فعالیت بیولوژیکی، کشت و کار و خواص شیمیائی خاک می شود.

به گفته ابوذر عبدی، رئیس شرکت سبو سیب سلامت تولید کود آلی؛ مواد استفاده شده در این کود سه تن کود مرغی و دامی تازه معادل ۵۰ کیلوگرم سولفات پتاسیم، ۱۰۰ کیلوگرم سوپر فسفات تریپل و ۵۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم اوره است.

از دیگر ویژگی های کود آلی استریل شده از فضولات حیوانی و ضایعات کشاورزی ضدعفونی نمودن کود ارگانیک از فضولات در حین فرآیند اکسترود شدن، دارا بودن تمامی مواد غذایی موردنیاز برای گیاهان، افزایش حاصلخیزی خاک با استفاده از کود ارگانیک از فضولات اکسترود شده، از بین بردن آلودگی های ناشی از پخش نمودن کود ارگانیک از فضولات به صورت آزاد در محیط زیست به دلیل تولید پلت کود مرغی و دامی تحت تأثیر فشار و حرارت بالا است.

کشاورزان، در مزارع کشاورزی و باغات از کودهای شیمیایی و حیوانی استفاده می کنند که مشکلات عدیده برای خاک و محیط زیست به وجود آورده است به همین دلیل و به گفته مدیرعامل شرکت سبوسیب می گوید شرکت سبو سیب با همکاری نخبگان دانشگاهی درصدد تولید کود آلی ارگانیک برای حاصلخیزی اراضی کشاورزی و افزایش محصولات کشاورزی که مشکلات مطرح شده را نداشته باشد، برآمدند.

فارس

کلید واژه :

کودآلی استریل شده

،

فضولات حیوانی

،

ضایعات کشاورزی

ثبت نظرات
captcha