کد خبر : ۳۴۷۹۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ساخت اولین دستگاه پیشرفته حفاری تونل در کشور

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته از ساخت و راه اندازی اولین دستگاه پیشرفته حفاری تونل در ایران خبر داد و گفت: اعتبار مورد نیاز صنایع پیشرفته ۷۰ هزار میلیارد تومان است.

ساخت اولین دستگاه پیشرفته حفاری تونل در کشور

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رضا نقی پور یکی از برنامه های صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در سال جاری را تسهیلگری در پرداخت تسهیلات و اخذ وثایق  و ارائه یک روزه ضمانت نامه به متقاضیان اعلام کرد و گفت: میزان اعتبار مورد نیاز صنایع پیشرفته کشور در سال جاری ۷۰ هزار میلیارد تومان است که با توجه به شرایط اقتصادی کشور، بودجه انقباضی دولت و سرمایه محدود صندوق امکان برآورده کردن آن وجود ندارد.

البته به گفته وی با توجه به سرمایه صندوق، هیچ محدودیتی در پرداخت تسهیلات به صنایع پیشرفته وجود ندارد.

نقی پور در ادامه با اشاره به لزوم حرکت به سمت ضمانت نامه محوری، اظهار کرد: در این صورت با توجه به سرمایه محدود صندوق، می توانیم حداقل در ارایه ضمانت نامه، گره ای از مشکلات صنایع پیشرفته کشور باز کنیم.

این مقام مسئول همچنین یکی دیگر از برنامه های اولویت دار صندوق حمایت از صنایع پیشرفته را ارایه خدمات کارشناسی به شرکت های متقاضی عنوان کرد. 

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در ادامه از ساخت و راه اندازی اولین دستگاه پیشرفته حفاری تونل در کشور خبر داد و گفت: اخیرا خط تولید یکی از شرکت های دانش بنیان در قزوین در زمینه ساخت دستگاه حفاری و تونل سازی به بهره برداری رسیده است.
   
وی از پرداخت ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته به این پروژه خبر داد و افزود: این شرکت امروز برای اولین بار در کشور، یک ماشین حفاری را عرضه کرده و توانسته است با شرکت آب و فاضلاب کشور قرارداد ببندد. این خط تولید برای ساخت دستگاه حفاری در زمین های بسیار سخت طراحی شده و قدرت حفر یک تونل به قطر ۲ هزار و ۲۷۰ میلی متر را دارد و قرار است در پروژه خط انتقال فاضلاب رباط کریم به کارگیری شود.

نقی پور اصل با بیان اینکه این دستگاه برای اولین بار است که در ایران ساخته می شود و طراحی، ساخت و نصب آن در داخل کشور صورت گرفته است، تصریح کرد: راه اندازی خط تولید این محصول، کشور را از واردات دستگاه های مشابه حفاری خارجی بی نیاز می کند و گام بلندی برای خودکفایی و بی نیازی کشور در این حوزه است.
 
به گفته این مقام مسئول این شرکت دانش بنیان از سال ۱۳۸۲ در اداره ثبت شرکت های تهران به ثبت رسیده و فعالیت خود را در زمینه حفاری مکانیزه در جهت حفر و احداث تونل های طویل با مقاصد مختلف و متناسب با زمین شناسی منطقه آغاز کرد و حدود ۵۰ نفر به شکل مستقیم و ۸۰ نفر به صورت غیر مستقیم در این کارخانه مشغول به کار هستند.

ایسنا

کلید واژه :

ساخت اولین دستگاه پیشرفته حفاری تونل در کشور

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha