کد خبر : ۳۴۷۹۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

3500 هکتار آبیاری نوین در دولت تدبیر و امید در سنقرو کلیایی اجرا شد

فرماندار سنقروکلیایی گفت: بیش از 3500 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان در طول هفت سال گذشته به شبکه آبیاری نوین مجهز شده است.

3500 هکتار آبیاری نوین در دولت تدبیر و امید در سنقرو کلیایی اجرا شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، غلامرضا مرتضوی اجرای سیستم نوین آبیاری کشاورزی در اراضی شهرستان سنقرو کلیایی نسبت به گذشته را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: تا سال ۹۲ تنها ۳ هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی موجود مجهز به این سیستم بودند که با توجه به در نظر گرفتن مشوق ها و بهره برداری از سد شهدا در طول هفت سال گذشته در سطح ۳ هزار و 510 هکتار با اعتبار بیش از ۳۸ میلیارد ریال اجرا شده است.

وی خدمات دولت در زمینه کشاورزی و افزایش بهره وری و خودکفایی در تولید را از دستاوردهای دولت عنوان کرد و افزود: در راستای مقابله با بحران کم آبی و افزایش تولید و بهره وری محصولات کشاورزی اجرای سیستم آبیاری نوین به عنوان یک ضرورت در دولت تدبیر و امید در دستور کار قرار گرفت.

فرماندار سنقرو کلیایی با بیان اینکه هم اکنون ۶ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به صورت نوین آبیاری می شود، افزود: با بررسی کارشناسان و با انجام مطالعات اولیه در سطح بالغ بر ۶ هزار هکتار دیگر نیز ظرفیت اجرای این طرح وجود دارد.

فارس

کلید واژه :

3500 هکتار

،

آبیاری نوین

ثبت نظرات
captcha