کد خبر : ۳۴۷۹۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حضور ۴۰ دانشگاه ایرانی در نظام های رتبه بندی معتبر دنیا

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل گفت: چهل دانشگاه ایرانی در سطح عالی نظام های رتبه بندی معتبر جهانی قرار دارند.

حضور ۴۰ دانشگاه ایرانی در نظام های رتبه بندی معتبر دنیا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  کارلوس اسگاربی وون استنمان، سفیر اروگوئه در ایران با حضور در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حسین سالارآملی، قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی دیدار و گفت وگو کرد.

سالارآملی در این دیدار با بیان اینکه ۴۰ دانشگاه ایرانی در سطح عالی نظام های رتبه بندی معتبر جهانی قرار دارند، اظهار داشت: ایران حدود یک میلیون دانشجوی تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) دارد که ظرفیت های علم و فناوری کشور محسوب می شوند.

وی با اشاره به محورهای همکاری چهارگانه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با کشورهای مختلف شامل تبادل استاد و دانشجو و بورسیه، تحقیقات مشترک، زبان فارسی و پارک های علم و فناوری از آمادگی برای گسترش همکاری های فی مابین در هر چهار محور مذکور خبر داد.

در ادامه این دیدار، سفیر اروگوئه در ایران با اعلام روی کارآمدن دولت جدید در اروگوئه که سیاست های متفاوتی نسبت به دولت قبلی دارد، از همراهی آن کشور با ایران در قطعنامه های سازمان ملل متحد خبر داد.

وی با بیان موفقیت دولت این کشور در کنترل شیوع بیماری کووید -۱۹، از آمادگی کشورش برای انتقال تجربیات در این حوزه خبر داد.

سفیر اروگوئه در ایران همچنین آمادگی کشور خود را برای اعزام دانشجویان رشته های مختلف از جمله روابط بین الملل و علوم سیاسی به منظور تحصیل یا بورسیه در ایران اعلام کرد.

دو طرف با تأکید مجدد بر آمادگی به منظور گسترش همکاری های علمی و فناوری به ویژه پس از انعقاد یادداشت تفاهم همکاری در آبان ۱۳۹۸ (نوامبر ۲۰۱۹) بین وزرای دو کشور که به صورت نیابتی توسط سفیر کشورمان و پس از مشورت با مرکز همکاری های علمی بین المللی به امضا رسید، توافق کردند یکی از پارک های علمی و فناوری برای گسترش همکاری ها و انتقال دانش و فناوری را به یکدیگر معرفی و مرتبط سازند.

در این دیدار بهادر باقری، معاون گسترش زبان فارسی مرکز همکاری های علمی بین المللی که نخستین استاد زبان فارسی اعزامی به اروگوئه بود، اعلام کرد که پس از مهار بیماری کووید -۱۹، استاد زبان فارسی به این کشور اعزام خواهد شد.

ایرنا

کلید واژه :

حضور ۴۰ دانشگاه ایرانی

،

نظام های رتبه بندی معتبر دنیا

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha