کد خبر : ۳۴۷۹۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دستگاه پلاسمافرز در دزفول راه اندازی شد/آغاز فرآیند پلاسما درمانی

دستگاه پلاسمافرز پس از تأمین تجهیزات، در سازمان انتقال دزفول نصب و راه اندازی و فرآیند نمونه گیری از افراد بهبود یافته از امروز در این شهرستان آغاز شد.

دستگاه پلاسمافرز در دزفول راه اندازی شد/آغاز فرآیند پلاسما درمانی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سرپرست فرمانداری ویژه دزفول ظهر امروز چهارشنبه در جریان راه اندازی دستگاه پلاسمافرز در مرکز انتقال خون دزفول، اظهار کرد: دستگاه پلاسمافرز با تلاش های فراوان مسئولان شهرستان از چند هفته پیش وارد دزفول شد و پس از تأمین تجهیزات از امروز آغاز به کار کرد و نمونه گیری از افراد بهبود یافته را انجام داد.

علی فرهمندپور افزود: در حال حاضر فقط سه دستگاه پلاسمافرز در استان خوزستان وجود دارد که در شهرستان های اهواز، آبادان و دزفول نصب شده اند.

وی تصریح کرد: با آغاز به کار این دستگاه، شهرستان دزفول از نظر تولید پلاسما در رتبه دوم استان خوزستان قرار گرفت و اکنون می تواند علاوه بر تأمین پلاسمای موردنیاز خود، پلاسمای شهرهای شمال خوزستان را نیز تأمین کند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول یادآور شد: پلاسمای مورد نیاز شهرستان دزفول پیش از این از اهواز تأمین می شد که با نصب این دستگاه، از این پس در دزفول تولید می شود.

فرهمندپور با بیان اینکه پلاسمای افراد بهبود یافته مانند پادزهر است و به بیماران حیات دوباره می بخشد، گفت: افرادی که در ابتدای درگیری با بیماری کووید – ۱۹ هستند، می توانند با تزریق پلاسما بهبودی کامل پیدا کنند و از مشکلات بعدی رها شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰ فرد بهبود یافته از کرونا در شهرستان دزفول شرایط اهدای پلاسما را دارند، افزود: به افرادی که شرایط اهدای پلاسما را دارند پیامک ارسال می شود تا با اهدای پلاسما جان مردم را نجات دهند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: از افراد واجد شرایط اهدای پلاسما که دچار کرونا شده اند و دو ماه از بهبودی آنها می گذرد، تقاضا داریم پس از دریافت پیامک طبق زمان بندی اعلام شده و یا به صورت داوطلبانه نسبت به اهدای پلاسما اقدام کنند.

فرهمندپور بیان کرد: با راه اندازی دستگاه پلاسمافرز از این پس به صورت روزانه هفت مورد پلاسما در سازمان انتقال خون دزفول تولید می شود که پنج مورد برای دزفول استفاده و دو مورد برای استفاده سایر هم استانی ها به اهواز ارسال می شود.

وی با بیان اینکه پلاسما درمانی حالت پیشگیرانه ندارد، اضافه کرد: پلاسما باید در زمان مناسب و شرایط خاص تزریق شود.

فرهمندپور گفت: وضعیت بیماری کووید – ۱۹ و آمار مبتلایان و بستری ها در دزفول رو به کاهش است که علت آن رعایت اصول و موازین بهداشتی توسط مردم است. لذا اهتمام مردم نسبت به رعایت پروتکل ها باید با شدت بیشتری ادامه یابد چرا که در غیر این صورت شرایط به اوضاع قبل بر می گردد.

مهر

کلید واژه :

دستگاه پلاسمافرز

،

دزفول

،

راه اندازی

،

آغاز فرآیند پلاسما درمانی

ثبت نظرات
captcha