کد خبر : ۳۴۷۹۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مصرف برق در واحدهای صنعتی 10 درصد افزایش یافته است

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: مصرف برق در واحدهای صنعتی استان اردبیل 10 درصد افزایش یافته که این جای خوشحالی برای رونق تولید و ارتقای سیمای صنعت استان است.

مصرف برق در واحدهای صنعتی 10 درصد افزایش یافته است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،
حسین قدیمی اظهار کرد: فرآیند تولید انرژی برق از طریق نیروگاه ها و دایر کردن پست ها و خطوط انتقال و توزیع در داخل شهرها و منازل مردم با احداث پست های زمینی و هوایی انجام می شود که در نهایت در یک فرآیند سخت هموطنان از روشنایی و نعمت برق استفاده می کنند.
وی با بیان اینکه در سطح کشور در روزهای پیک 57 هزار مگاوات مصرف برق در استان های مختلف پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: به تناسب کشور ما نیز در استان به حال آماده باش درآمدیم تا با استفاده از تمام ظرفیت خود برق ایمن و پایدار هموطنان را تامین کنیم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل بیان کرد: از 15 خرداد ماه ایام پیک بار استان شروع شده و تا دیروز ما در وضعیت سبز قرار داشتیم اما قبل از ظهر دیروز وارد محدوده قرمز شدیم و بیش از 10 درصد سهمیه برق مصرفی را در استان شاهد بودیم.
قدیمی دلیل آن را گرمای هوا و استفاده شهروندان از دستگاه های خنک کننده اعلام کرد و گفت: ما سعی کردیم تا قبل از شروع ایام پیک بار تفاهمنامه همکاری را با 100 مشترک صنعتی، 63 مشترک کشاورزی، 59 مشترک جایگاه سوخت و 26 تفاهمنامه با مولدهای خودتامین به امضا برسانیم تا با تعدیل مصرف امکان صرفه جوئی در فصل تابستان و تامین برق پایدار فراهم آید.
وی با قدردانی از همکاری خوب واحدهای صنعتی و مشترکان کشاورزی در مصرف بهینه و صرفه جوئی برق بیان کرد: مردم استان اگر همکاری لازم را انجام داده و تا 10 درصد مصرف خود را کاهش دهند از ایام پیک و تابستان گرم عبور خواهیم کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل تصریح کرد: هفته آینده به دلیل پیش بینی افزایش دمای هوا امیدواریم با رعایت مردم و کاستن از مصرف انرژی دوباره به قله قرمز مصرف نرسیم و بتوانیم خاموشی های کمتری را شاهد باشیم.
قدیمی ادامه داد: در ساعت 22 شب دیشب پیک مصرف استان به 398 مگاوات رسید که نسبت به سال گذشته در همین مدت 27 مگاوات افزایش مصرف و 6.8 درصد رشد را شاهد هستیم.
وی افزود: در چهار ماهه اول امسال به نسبت سال گذشته مصرف برق مشترکان خانگی 10 درصد و صنعتی نیز به همین میزان افزایش یافت که از بابت مصرف صنعتی که به تولید و اشتغال استان کمک می کند خوشحالیم و همچنان برق رسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی را در اولویت قرار دادیم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل اظهار کرد: در فاز اول برای آرتاانرژی 15 مگاوات تامین برق پیش بینی شده و در ارباب کندی برای مجموعه حدیدمبتکران نیز 30 مگاوات برق را تامین خواهیم کرد.
قدیمی در پایان خاطرنشان کرد: برای شهرک صنعتی شماره دو اردبیل نیز تامین برق و احداث پست 63 کیلوولت در دستور کار است که برای این مجموعه های صنعتی استاندار اردبیل 30 میلیارد تومان منابع مورد نیاز به شرکت توزیع برق کمک مالی کرده است.

ایسنا

کلید واژه :

مصرف برق

،

واحدهای صنعتی

ثبت نظرات
captcha