کد خبر : ۳۴۷۹۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مهار حریق در مراتع «نماگرد» فریدن و «قلعه عطا» در خوانسار

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: حریق در مراتع نماگرد شهرستان فریدن به وسعت چهارهکتار وحریق در مراتع قلعه عطا شهرستان خوانسار به وسعت یک هکتار اطفاء شد.

مهار حریق در مراتع «نماگرد» فریدن و «قلعه عطا» در خوانسار

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، منصور شیشه فروش  با اعلام اطفا حریق در مراتع «نماگرد» شهرستان فریدن به وسعت چهار هکتار اظهار داشت: حریق در مراتع قلعه عطا شهرستان خوانسار به وسعت یک هکتار با تلاش دوساعته تیم های امدادی و آتش نشانی یگان حفاظت منابع طبیعی و نیز تیم های محلی و دهیاری ها اطفا شد.

وی افزود: خطای انسانی مهمترین عامل حریق در استان اصفهان است و از ابتدای سال جاری ۳۷ حریق در مراتع و ۵ حریق در عرصه های محیط زیستی استان اتفاق افتاده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان بیشتری حریق را در مناطق غرب استان اصفهان اعلام کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۴۲ حریق در مراتع و عرصه های محیط زیستی رخ داده است که عامل حریق اخیر هم خطای انسانی گزارش شده است.

وی با اشاره به گرم شدن دو تا سه درجه ای در مردادماه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته تصریح کرد: با توجه به بارش های فروردین ماه، بستر رشد گیاهان علوفه ای فراهم شد و انداختن یک بطری براق در مراتع می تواند زمینه بروز حریق گسترده را فراهم کند.

شیشه فروش بیان داشت: شناسایی عرصه های اولویت دار و گشت و مراقبت ۷۰ تیم عملیاتی و هرس علف های خشک توسط شهرداری ها و دهیاری ها، از اقدامات پیشگیرانه برای بروز حریق است.

وی از سازمان جنگل ها و مراتع کشور درخواست کرد که بالگرد مجهز به سبد آبپاش در استان اصفهان مستقر کند و افزود: مناطق چادگان و سمیرم به علت عشایر خیز بودن و مراتع وسیع نیاز به دو پایگاه اطفای حریق دارد که لازم است سازمان جنگل ها و مراتع کشور اعتبارات آن را تخصیص دهد.

مهر

کلید واژه :

مهار حریق

،

خوانسار

ثبت نظرات
captcha