کد خبر : ۳۴۷۹۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

همکاری دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم با ایران خودرو جهت توسعه محصولات با رویکرد فناورانه

مدیرکل دفتر ارتباط جامعه با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تدوین شاخص ها، دریافت اطلاعات قراردادها، تجزیه و تحلیل و مستندسازی وضعیت قراردادهای ارتباط با صنعت را از ارکان پایش و ساماندهی قراردادهای ارتباط با صنعت برشمرد.

همکاری دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم با ایران خودرو جهت توسعه محصولات با رویکرد فناورانه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر محمدسعید سیف در یازدهمین نشست مشترک مدیران ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور با صنایع و دستگاه های اجرایی با اشاره به گزارش پایش وضعیت قراردادهای سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ گفت: گزارش این قراردادها در وب سایت به نشانی industry.msrt.ir قابل رؤیت است و آخرین مهلت برای تکمیل و ارسال گزارش ها پایان تیرماه سال جاری بود که تاکنون بیش از ۲۵ دانشگاه و پژوهشگاه گزارش پایش قراردادهای خود را ارسال کرده اند.


مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم درخصوص امریه های ارتباط جامعه و صنعت گفت: در سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹، چهار اعزام در دی و اسفند ۹۸ و اردیبهشت و تیر ۹۹ داشته ایم که در مجموع ۱۳۷ امریه جذب و تعداد ۶۹ مؤسسه از سهمیه ها استفاده کرده اند.


وی در زمینه توسعه دوره های مهارت افزایی اظهار کرد: شناسایی سازمان ها و مراکز تخصصی مناسب برای مشارکت در این حوزه، تدوین روش های همکاری و اقدامات اجرایی در سطح استان، همکاری با سازمان ها و دستگاه های اجرایی جهت مشارکت در برگزاری دوره ها و دریافت و ثبت اطلاعات و اطلاع رسانی مناسب به وزارت عتف از اهداف توسعه این دوره ها به شمار می رود.


دکتر سیف با اشاره به اقدامات مناسب جهت اجرای طرح رصد اشتغال گفت: شناسایی فارغ التحصیلان و دریافت اطلاعات مورد نیاز وضعیت اشتغال آنها، ثبت اطلاعات اشتغال فارغ التحصیلان در سامانه مپفا، مستندسازی و تجزیه و تحلیل وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان، تدوین و اجرای برنامه های مورد نیاز جهت بهبود وضعیت اشتغال آنها و شناسایی ظرفیت های اشتغال منطقه و استان از اقدامات انجام شده در این راستاست. 


وی در خصوص وظایف مراکز هدایت شغلی و کاریابی های تخصصی افزود: خدمات کاریابی، ارائه خدمات مشاوره، توسعه و بهبود دوره های کارآموزی، توسعه دوره های مهارت آموزی، امور مربوط به بیمه بیکاری، برگزاری نمایشگاه های کار و معرفی افراد کارآفرین به مراکز از جمله وظایف این مراکز است.


دکتر سیف در زمینه حمایت از طرح های مزیت استانی و جهش تولید خاطرنشان کرد: در بخش طرح های مزیت استانی حدود ۶۰ طرح تا ۳۱ تیرماه دریافت شد که ۲۴ طرح در لیست اولویت های بنیاد ملی نخبگان قرار گرفت و در بخش طرح های جهش تولید ۴۵ طرح دریافت و ۱۲ طرح در لیست اولویت های بنیاد ملی نخبگان قرار گرفته است.


مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم درخصوص وظایف دانشگاه ها در راستای طرح های مزیت استانی افزود: همکاری مجموعه دانشگاه در اجرای طرح مزیت استانی، برگزاری جلسات با حوزه های مرتبط با طرح، فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی و کارآموزی دانشجویان، همکاری با پارک های علم و فناوری و استانداری و ارسال گزارش مستمر از فعالیت ها برای دفاتر ارتباط با صنعت و بنیاد ملی نخبگان از وظایف دانشگاه ها و پژوهشگاه ها است.


وی در ادامه سخنان خود در مورد همکاری مشترک با سایر سازمان ها عنوان کرد: همکاری مشترک با سازمان حفاظت محیط زیست جهت بهره گیری از ظرفیت های نرم افزاری و آزمایشگاهی دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در مسیر کاهش چالش های زیست محیطی و طرح ریزی برای تدوین و اجرای مناسب طرح مپسا یعنی مدیریت آلایندگی های زیست محیطی انجام شد و همچنین همکاری های مشترک با شرکت ایران خودرو جهت توسعه محصولات این شرکت با رویکرد فناورانه از دیگر همکاری های مشترک به شمار می رود.


بر اساس اعلام وزارت علوم، دکتر سیف در پایان با اشاره به فعالیت های اصلی دفتر ارتباط با جامعه و صنعت گفت: فعالیت ها در دو بخش فضای مجازی و هماهنگی جلسات انجام می شود که در حوزه فضای مجازی انعکاس اخبار و اطلاع رسانی در خصوص نشست های ارتباط دانشگاه با صنعت انجام شد و در هماهنگی جلسات نیز هماهنگی های اولیه و اطلاع رسانی در مورد جلسات ارتباط با صنعت صورت گرفته است.

ایسنا

کلید واژه :

همکاری

،

ارتباط با صنعت وزارت علوم

،

ایران خودرو

،

محصولات

ثبت نظرات
captcha