کد خبر : ۳۴۷۹۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

با حمایت ۱٫۶ میلیارد دلاری شاید تا زمستان واکسن ضدکرونا تولید شود

دولت آمریکا ۱٫۶ میلیارد دلار حمایت مالی برای کمک به شرکت توسعه دهنده نانوواکسن ضدکرونا در نظر گرفته است و امیدوار به تولید انبوه ۱۰۰ میلیون دوز از این واکسن تا پایان سال جاری میلادی است.

با حمایت ۱٫۶ میلیارد دلاری شاید تا زمستان واکسن ضدکرونا تولید شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از پایگاه خبری فناوری نانو ایران، شرکت نوواواکس (Novavax) برای تولید واکسن کووید ۱۹ از طریق پیشگامی OWS دولت آمریکا موفق به دریافت بودجه ۱٫۶ میلیارد دلاری شد.

این حمایت مالی قرار است برای پشتیبانی از فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن ضدکرونای این شرکت صرف شود. هدف نهایی، تولید و تحویل ۱۰۰ میلیون دوز واکسن در اواخر سال ۲۰۲۰ است.

این واکسن که به NVX-CoV۲۳۷۳ شهرت داشته و حاوی نانوذرات است، در حال حاضر، مرحله اول و دوم کارآزمایی بالینی را در استرالیا طی می کند که این کار با پشتیبانی CEPI انجام می شود.

این رقم بیشترین حمایت مالی است که دولت آمریکا از تولید واکسن کرده است، پیش از این، حمایت مالی ۱٫۲ میلیارد دلاری از واکسن AZD۱۲۲۲ شرکت آسترازنکا در میانه های ماه می انجام شده بود.

البته این که هنوز توسعه واکسن ضدکرونای شرکت نوواواکس در فاز دوم کارآزمایی بالینی است و این که این شرکت هیچ تجربه ای از تولید و توزیع انبوه واکسن ندارد، حاکی از آن است که تعیین هدف ۱۰۰ میلیون دوز واکسن در اواخر سال ۲۰۲۰ بسیار جاه طلبانه است.

شرکت نوواواکس هیچ محصولی در بازار ندارد اما یک فناوری بسیار امیدوارکننده دارد، بنابراین مجبور است که خیلی سریع ظرفیت های تولید خود را افزایش داده و با دیگر تولیدکنندگان همکاری کند.

نوواواکس به تازگی یک کارخانه تولید واکسن را در جمهوری چک خریداری کرده است اما این حمایت مالی برای تولید واکسن و تحویل آن به آمریکا اعطاء شده است.

با توجه به شیوع کرونا و نیاز دولت آمریکا برای واکسن، شرکت های مختلفی برای تولید واکسن با هم رقابت دارند اما احتمالا بسیاری از گزینه های احتمالی برای تولید واکسن در مطالعات بالینی موفق نباشند.

نوواواکس واکسنی به نام NVX-CoV۲۳۷۳ را برای مقابله با آنفولانزای فصلی در درست توسعه دارد که از نانوذرات نوترکیبی حاوی مواد گیاهی در آن استفاده شده است. این واکسن برای افراد سالمند بالای ۶۵ سال است. نتایج فاز سوم کارآزمایی بالینی این واکسن امیدوارکننده بوده است.

فارس

کلید واژه :

واکسن ضدکرونا

،

تولید

ثبت نظرات
captcha