کد خبر : ۳۴۷۹۷۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

300 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به شرکت های دانش بنیان و نوآور پرداخت شد

قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، تاکنون نزدیک به 400 شرکت دانش بنیان و نوآور در قالب طرح های حمایتی مختلف تسهیلات 50 میلیارد تومانی دریافت کرده اند.

300 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به شرکت های دانش بنیان و نوآور پرداخت شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهدی کشمیری قائم مقام معاون پژوهش و فناوری و مدیر کل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان و نوآور تا سقف ۵۰ میلیارد تومان در پی شیوع ویروس کرونا خبر داد.

وی گفت: در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان و نوآور تا سقف ۵۰ میلیارد تومان در صندوق نوآوری و شکوفایی فعال شده است و شرکت هایی هم موفق شدند این تسهیلات را تا سقف عدد قابل تخصیص که همان ۵۰ میلیارد تومان است دریافت کنند.

کشمیری تصریح کرد: تاکنون نزدیک به ۳۵۰ تا ۴۰۰ شرکت در قالب طرح های مختلف حمایتی در زمینه کرونا از صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات دریافت کرده اند.

*بیش از 300 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به شرکت های دانش بنیان و نوآور پرداخت شد

قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: این تسهیلات به شرکت های دانش بنیان و نوآور که در حوزه تامین تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای مقابله با کرونا وارد شده بودند تخصیص پیدا کرد و همچنین شرکت های دانش بنیان و نوآوری که در اثر شیوع ویروس کرونا دچار ضرر اقتصادی شده بودند هم توانستند از این تسهیلات استفاده کنند.

مدیر کل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطر نشان کرد: برداشت من این است که تاکنون بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در این بخش به شرکت های دانش بنیان و نوآور پرداخت شده است.

فارس

کلید واژه :

تسهیلات کرونایی

،

شرکت های دانش بنیان و نوآور

،

پرداخت

ثبت نظرات
captcha