کد خبر : ۳۴۷۹۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شرط پوشش بیمه ای «فاویپیراویر» و «رمدسیویر»/ درمان کرونا رایگان است

رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: در صورتی که معاونت درمان وزارت بهداشت هزینه اثربخشی داروهای درمان کرونا را تایید کند این داروها تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.

شرط پوشش بیمه ای «فاویپیراویر» و «رمدسیویر»/ درمان کرونا رایگان است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید سجاد رضوی، دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، درباره شرایط تحت پوشش بیمه قرار گرفتن داروهای «فاویپیراویر» و «رمدسیویر» برای درمان بیماران مبتلا به کرونا گفت: برای اینکه عدالت در سلامت وجود داشته باشد، این داروها باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند، هرچند این داروها تولید داخل هستند اما قیمت آنها گران است و قشر ضعیف نمی توانند به راحتی آنها را تهیه کنند لذا تلاش می کنیم این داروها با فرمولی که بتوانیم مصرف آنها را کنترل کنیم تحت پوشش قرار دهیم.

وی افزود: اگر این داروها توسط معاونت درمان وزارت بهداشت جزو پروتکل های درمانی قرار گیرند و برای مصرف آنها گایدلاین و شناسنامه نوشته شود تلاش می کنیم در سازمان های بیمه ای با استفاده از این گایدلاین آنها را تحت پوشش قرار دهیم.

رضوی تصریح کرد: اگر هزینه اثربخشی دارو در معاونت درمان تایید شود این دارو در کمتر از یک هفته تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه درمان بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های دولتی همچنان رایگان است عنوان کرد: با بالا رفتن تعداد بیماران درصدی نیز جان خود را از دست می دهند، بالا رفتن تعداد فوتی ها به دلیل بالا رفتن تعداد مبتلایان است.

رضوی گفت: خدمات بیمارستان ها همانند روزهای گذشته ادامه دارد و در زمینه کیفیت دارو تغییری نداشته ایم و همه لوازم و تجهیزاتی که مورد تایید وزارت بهداشت است در اختیار بیمارستان ها قرار می گیرد.

فارس

کلید واژه :

پوشش بیمه ای «فاویپیراویر» و «رمدسیویر»

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha