کد خبر : ۳۴۷۹۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دانش بنیان ها امسال با هزار میلیارد حمایت می شوند/ آغاز ارائه خدمات زیرساخت حوزه سلامت دیجیتال

بازدید از نمایشگاه محصولات فناورانه شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، افتتاح ساختمان و کارگاه تلاش شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و کارخانه نوآوری اصفهان، شرکت در نشست «اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان اصفهان» از برنامه های سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به استان اصفهان است.

دانش بنیان ها امسال با هزار میلیارد حمایت می شوند/ آغاز ارائه خدمات زیرساخت حوزه سلامت دیجیتال

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، از اصفهان، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صبح امروز به منظور بازدید از فعالیت های علمی و دانش بنیان به اصفهان سفر کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور طی سفر به استان اصفهان، ابتدا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان حضور یافت و از نمایشگاه محصولات فناورانه و دانش بنیان محققان این دانشگاه بازدید کرد که طی بازدید از ۴۵ دستاورد دانش بنیان منتخب دانشگاه های آزاد اصفهان مانند تولید سنگ های مصنوعی از ضایعات سنگ، تولید آفت کش های نمایشگاه مذکور بر لزوم پیگیری و حمایت از برخی طرح های فناورانه به نمایش گذاشته شده، تأکید کرد.

ستاری همچنین در حاشیه این بازدید با بیان آن که بخشی از اعتبارات مربوط به شرکت های دانش بنیان پرداخت شده و تا دو ماه آینده مابقی خسارت نیز پرداخت خواهد شد و همچنین قابل قبول خواندن روند شرکت ها در ساخت تجهیزات و ملزومات مورد نیاز پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: ساخت کیت شناسایی کووید ۱۹، محفظه استریل uv و محفظه اتوماتیک استریل دست از جمله این موفقیت ها بوده است.

در ادامه ساختمان بازسازی شده غدیر با کاربری دفاتر فروش و بازرگانی شرکت های فناور، استقرار صندوق های پژوهش و فناوری استان اصفهان و همچنین فضای کار اشتراکی با ۳ هزار و ۳۵۰ مترمربع زیربنا و هزینه ۳ میلیارد تومان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد که در این مرکز ۳۵ واحد فناور در زمینه فروش و بازرگانی محصولات مختلف فعالیت می کنند و پس آن از شرکت های دانش بنیان مستقر در ساختمان شهرک علمی و تحقیقاتی بازدید کرد.

افتتاح اولین مرکز سلامت دیجیتال اصفهان

افتتاح اولین مرکز سلامت دیجیتال اصفهان با حضور با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از دیگر برنامه های صورت گرفته وی طی سفر یک روزه به اصفهان بود که هدف از افتتاح این ساختمان فعالیت و خدمت رسانی در حوزه های آموزش از راه دور، مراقبت های پزشکی هوشمند و سایر حوزه های پزشکی هوشمند به شهروندان است.

همچنین در حاشیه بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از مرکز نوآوری سلامت دیجیتال، تفاهم نامه ای بین دانشگاه علوم پزشکی و تمام ذی نفعان حوزه سلامت دیجیتال منعقد شد که طبق تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی با اتاق بازرگانی به عنوان نهاد سرمایه گذار، شرکت بهیار صنعت و شرکت مخابرات در حوزه سلامت دیجیتال همکاری خواهند کرد.

خدمات زیرساخت حوزه سلامت دیجیتال در زیستیران

در ادامه بازدید وی از این مرکز سامانه زیستیران افتتاح شد که طبق گفته مسؤولان مرکز نوآوری سلامت دیجیتال، در این سامانه خدمات زیرساخت دیجیتال برای کسانی که در حوزه سلامت دیجیتال فعالیت می کنند، فراهم است و دارای بخش خدمات سریع برای شرکت های حوزه های دیجیتال سلامت بوده و طی آن شرکت ها به دلیل نداشتن صرفه اقتصادی برای تعریف سامانه سخت افزاری شرکت خود می توانند از سامانه جامع زیستیران استفاده کنند.

همچنین قابل ذکر است، قرارداد ساخت «پارک تجهیزات پزشکی» در زمین های شهرک علمی و تحقیقاتی به مساحت ۲۳ هکتار نیز از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به اصفهان است.

افتتاح های یک روزه معاون رئیس جمهور در حوزه علی و فناوری

بازدید از نمایشگاه محصولات فناورانه شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، افتتاح ساختمان و کارگاه تلاش شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و کارخانه نوآوری اصفهان، شرکت در نشست «اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان اصفهان» از دیگر برنامه های سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به این استان خواهد بود.

ستاری از ساختمان فرصت و فاز توسعه ای شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان هم بازدید کرد، همچنین دفتر جدید صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان امروز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد که در این راستا مدیرعامل این صندوق ابراز داشت: صندوق پژوهش و فناوری استان در سال ۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد که هدف آن حمایت از طرح های فناورانه و پژوهشی و تأمین مالی این طرح ها است.

حمایت ۶۰۰ میلیاردی که به شرکت های دانش بنیان رسید

احمد ورد ادامه داد: شرکت های دانش بنیان و فناور درسال گذشته با حمایت معاونت علی و فناوری رئیس جمهور ۶۰۰ میلیارد ریال در قالب سرمایه گذاری و وام ضمانت نامه دریافت کرده اند که امیدواریم این حمایت ها در سال جاری به بیش از هزار میلیارد ریال برسد.

بازدید از پژوهشکده رویان و طرح تولید و تکثیر بُز سانن برنامه دیگر روز شلوغ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در اصفهان بود که در این دیدار مهدی حاجیان رئیس پژوهشکده زیست فناوری رویان خاطرنشان کرد: این مرکز تاکنون قریب به هزار رأس بز سانن گوشتی و شیری تکثیر کرده است.

فارس

کلید واژه :

حمایت از دانش بنیان ها با هزار میلیارد

،

خدمات زیرساخت

،

حوزه سلامت دیجیتال

ثبت نظرات
captcha