کد خبر : ۳۴۷۹۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کشور در حوزه واکسن بی نیاز می شود/ پروژه ویژه برای رصد امنیت غذایی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: در آینده نزدیک واکسن های مختلفی تولید خواهد شد که نیازهای کشور را برطرف می کند، طی دو ماه آینده نیز با تولید واکسن آنفلوآنزا مشکل کشور در این حوزه تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

کشور در حوزه واکسن بی نیاز می شود/ پروژه ویژه برای رصد امنیت غذایی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،از خمینی شهر، سورنا ستاری بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان اظهار داشت: اصفهان شهری است که هر بار از آن دیدن می کنیم حرف جدیدی برای گفتن دارد اما این ها کافی نیست و باید بخش خصوصی پای کار بیاید، ما در کنار طرح های فناوری هستیم و از آن ها حمایت های زیرساختی انجام خواهیم داد اما تلاش خود مدیران استان نیز لازم است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به این که واردات مواد غذایی به کشور زیاد است، افزود: پروژه های ویژه ای برای رصد امنیت غذایی در کشور داریم؛ در آینده نزدیک واکسن های مختلفی تولید خواهد شد که نیازهای کشور را برطرف می کند، طی دو ماه آینده نیز با تولید واکسن آنفلوآنزا مشکل کشور در این حوزه تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

تأسیس ۱۵۰ شرکت دانش بنیان در شهرک سلامت اصفهان

جعفر قیصری نیز در گفت وگو با خبرنگار فارس در خمینی شهر در توضیح اهداف و برنامه های این سفر اظهار داشت: امروز شاهد آغاز عملیات ساخت شهرک سلامت و فاز دوم کارگاه های تلاش با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان هستیم، شهرک سلامت اولین شهرک فناوری خصوصی در اصفهان است که فعالیت آن در حوزه پزشکی و تجهیزات پزشکی خواهد بود.

رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان افزود: متراژ شهرک سلامت ۲۳ هزار مترمربع است که در آینده نزدیک ۱۵۰ شرکت دانش بنیان در آن تأسیس خواهد شد، پیش بینی می شود این طرح در ۱۸ ماه آینده به بهره برداری برسد.

جعفری افزود: کارگاه های تلاش مجموعاً در ۳ هزار مترمربع فضای کارگاهی، تجاری و نیمه صنعتی سازی فناوری است، کارگاهی که در آن قرار داریم از شرکت های موفق ما در عرصه تجاری هستند که تعدادی از کارگاه های تلاش مانند این کارگاه تا به امروز در این کارگاه ها مستأجر دولت بودند اما امروز به رشد قابل توجهی رسیده اند که خود می توانند رأساً اقدام به ساخت کارگاه و کارخانه کنند.

رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان در ادامه خاطرنشان کرد: تعداد ۸۰ شرکت از شرکت های فناور شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان به مرحله صادرات رسیده اند که در سال گذشته ۲/۵ میلیون دلار ارزش صادرات این شرکت ها بوده است.

وی در پایان گفت: عملیات اجرایی کارخانه نوآوری با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور همکاری وزارت ارتباطات با شهرک علمی تحقیقاتی در اصفهان آغاز می شود.

به گزارش فارس، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صبح امروز طی سفری یک روزه به اصفهان، در مجموعه بازسازی شده غدیر حضور یافت این ساختمان ۲۵ سال قبل به عنوان ساختمان اولین مرکز رشد کشور ساخته شده و دارای زیربنایی ۳ هزار و ۳۰۰ متری است و قابلیت استقرار ۳۵ واحد فناور به صورت اداری را در خود دارد.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان فعالیت اجرایی خود را از سال ۱۳۸۰ با راه اندازی اولین مرکز رشد در کشور با هدف حمایت و هدایت شرکت های کوچک و دانش بنیان آغاز کرد این شهرک امروز دارای۵۴۰ شرکت فناوری است.

فارس

کلید واژه :

بی نیازی کشور در حوزه واکسن

،

پروژه ویژه برای رصد امنیت غذایی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha