کد خبر : ۳۴۷۹۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اینترنت، دغدغه دانش آموزان و معلمان خراسان شمالی در آموزش مجازی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: تامین اینترنت رایگان یکی از دغدغه های اساسی دانش آموزان و معلمان در این استان است که باید این مهم مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

اینترنت، دغدغه دانش آموزان و معلمان خراسان شمالی در آموزش مجازی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عباس سعیدی در گفت وگو با ایسنا اظهارکرد: با توجه به اینکه آغاز سال تحصیلی از ۱۵ شهریورماه است، دغدغه هایی همانند اینترنت،  تلفن همراه و تبلت در بخش سخت افزاری برای معلمان و دانش آموزان وجود دارد.

وی با بیان اینکه اینترنت رایگان از مطالبات فرهنگیان و دانش آموزان بوده که باید وزیر آموزش و پرورش و ارتباطات در این خصوص تدبیری بیاندیشند، ادامه داد: برای تامین زیرساخت های سخت افزاری همانند گوشی و تبلت نیز با وزارت صمت رایزنی شده تا این دستگاه به صورت ارزان قیمت در دسترس همه قرار بگیرد.

سعیدی با اشاره به اینکه یک هزارو ۲۰۰ نقطه در استان فاقد پوشش اینترنت است، گفت: طی رایزنی با اداره کل فناوری اطلاعات استان مقرر شد تا پایان شهریور ماه یک هزار مدرسه در حواشی شهر و روستاها  به  اینترنت مجهز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۸۰ هزار دانش آموز در مدارس استان تحصیل می کنند، افزود: حدود ۷۰ درصد دانش آموزان استان به سامانه شاد دسترسی داشته و ۳۰ درصد هم به دلیل نبود اینترنت، موبایل یا تبلت و یا سکونت در مناطق روستایی  به این سامانه دسترسی نداشتند.

سعیدی با بیان اینکه آموزش به دانش آموزان امسال در سه محور مجازی، نیمه حضوری و حضوری انجام می شود، گفت: اگر شرایط به گونه ای باشد که ستاد ملی کرونا اجازه برگزار شدن کلاس را بدهد، مشکلی با برگزاری حضوری مدارس نداشته و کلاس ها را دایرخواهیم کرد، در غیر اینصورت سناریوهای مختلفی برای ارائه آموزش داریم.

وی ادامه داد: در مناطقی که تعداد دانش آموزان محدود بوده و وضعیت آن ها هم از نظر وجود موضوع کرونا، سفید باشد، کلاس های درس برپا می شود، اما در مناطق زرد کلاس ها نیمه حضوری و یا به صورت زوج و فرد برپا خواهد شد و در مناطق قرمز نیز آموزش مجازی مد نظراست.

سعیدی گفت: در مدارس روستایی و عشایری مناطق قرمز به لحاظ شیوع بیماری کرونا، و در صورت عدم دسترسی دانش آموزان به سامانه شاد، برای تداوم آموزش ارسال بسته های آموزشی، درسنامه ها از طریق راهبران آموزشی و استفاده از برنامه های آموزشی تلویزیون انجام می شود.

وی با بیان اینکه سلامتی دانش آموز و رعایت پروتکل های بهداشتی برای آموزش و پرورش حائز اهمیت است، گفت: همه اقدامات آموزشی در نقاط مختلف استان با توجه به شرایط و چارچوب کلان مشخص شده توسط وزارت آموزش و پرورش، تصمیم گیری می شود تا ضمن حفظ سلامتی دانش آموزان، آموزش تعطیل هم نشود.

ایسنا

کلید واژه :

اینترنت

،

دغدغه دانش آموزان و معلمان

،

خراسان شمالی

،

آموزش مجازی

ثبت نظرات
captcha