کد خبر : ۳۴۷۹۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کرونا سبب افزایش کودکان بازمانده از تحصیل می شود

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: کرونا ترک تحصیل را تشدید می کند و عامل افزایش تعداد کودکان بازمانده از تحصیل خواهد شد.

کرونا سبب افزایش کودکان بازمانده از تحصیل می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد علی واقعی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: مدارس و ادارات آموزش و پرورش استان موظفند به کسانی که قادر به استفاده از گوشی های هوشمند یا اینترنت نیستند از طریق روش های دیگری آموزش دهند.

وی بر کسب اطمینان بر دریافت خدمات آموزشی دانش آموزان درجای جای استان و متوقف نشدن آموزش تاکید کرد و یادآور شد: هزینه اینترنت فعالیت های آموزشی در سامانه شاد در سال گذشته رایگان بود و امسال هم با توجه به رایزنی های انجام شده  توسط وزارت آموزش و پرورش امیدواریم این مهم در سال تحصیلی جدید نیز تحقق یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: مشارکت عمومی تمامی دستگاه های اجرایی استان در امر تعلیم و تربیت لازمه شناسایی، جذب، آموزش و نگهداشت کودکان بازمانده از تحصیل می شود.

وی تصریح کرد: یکی از موفقیت های آموزش و پرورش استان در سال های اخیر، توسعه پوشش تحصیلی، کاهش فاصله آموزشی بین مناطق شهری و روستایی، جنسیت ها و اقوام در راستای توسعه عدالت اجتماعی است.

واقعی افزود: ایجاد شرایط مطلوب تحصیل برای همه دانش آموزان استان زمینه ساز ارتقا شاخص های تعلیم و تربیت و برقراری عدالت آموزشی است که در سال های اخیر گام های بلندی در این زمینه برداشته شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی  با اشاره به تلاش معاونت ابتدایی این اداره کل در خصوص جذب، آموزش و نگهداشت کودکان بازمانده از تحصیل تصریح کرد: اقدامات پژوهشی آموزش و پرورش نشان می دهد که بسیاری از کودکان بازمانده از تحصیل در اثر عواملی مانند فقر اقتصادی خانواده ها، عدم دسترسی به مدرسه، باورهای غلط در خرده فرهنگ ها و کودکان با نیازهای ویژه هستند که باید تحت حمایت قرار گیرند.

وی ثبت نشدن فوت کودک به دلایل مختلف از جمله حذف نشدن یارانه و اطلاع ندادن به ثبت احوال را دلیلی دیگر بر بالا رفتن نرخ کودکان به عنوان بازمانده از تحصیل ذکر کرد و افزود: امیدواریم با راه اندازی سامانه ای بر بستر فناوری اطلاعات در آینده نزدیک بتوانیم با دستگاه های دیگر ارتباط آنلاین برقرار کرده و اطلاعات ساماندهی شده توسط سازمان ثبت احوال کشور را در کمترین زمان دریافت کنیم.

ایرنا

کلید واژه :

کرونا

،

کودکان بازمانده از تحصیل

ثبت نظرات
captcha