کد خبر : ۳۴۷۹۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بندر شهید رجایی به علائم های کمک ناوبری هوشمند بومی مجهز می شود

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: سیستم های کمک ناوبری هوشمند در راستای افزایش ضریب ایمنی رفت و آمد شناورهای ورودی و خروجی به بندرشهید…

بندر شهید رجایی به علائم های کمک ناوبری هوشمند بومی مجهز می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، اسماعیل مکی زاده گفت: اجرای طرح سیستم کمک ناوبری هوشمند از ابتدای سال جاری با مشارکت بخش خصوصی در دستورکار این معاونت قرار گرفت و انجام این مهم به دست متخصصان داخلی و با استفاده از طراحی نرم افزار، سخت افزار و فرستنده وگیرنده AIS با بهره گیری از تکنولوژی و استاندارد  AtoN) AIS) در بندر شهید رجایی اجرا شد.

وی مهم ترین و شاخص ترین قابلیت این سیستم را اطمینان در ناوبری ایمن عنوان کرد و ادامه داد: پیاده سازی این سیستم زمینه ورود و خروج شناورها از  بندر را با هر اندازه و هر تناژ حتی در بدترین شرایط آب و هوایی و دید کور با اطمینان و امنیت فراهم می سازد.

معاون دریایی بنادر و دریانوردی هرمزگان در بیان کارایی این سیستم گفت: زمانی که یک بندر به سیستم شناسایی اتوماتیک یا AIS مجهز شود مواردی مانند خاموش بودن چراغ های کانال ورودی، جابه جایی بویه های کانال و حتی خاموش بودن چراغ های ترانزیت نمی توانند تاثیری در عملیات بندر ایجاد کنند.

وی افزود: سیستم شناسایی اتوماتیک یا AIS با علامت گذاری دقیق در نقاط تعریف شده کمک می کند تا کلیه شناورها و راهنمایان (پایلوت ها) بتوانند در سیستم کمک ناوبری شناور خود مسیر صحیح کانال ورودی و موج شکن ها را تشخیص داده و حتی زاویه چراغ های ترانزیت را نیز به وضوح مشاهده کنند.

مکی زاده گفت: سیستم اولیه راه اندازی شده در بندر شهید رجایی اکنون بازوهای داخلی و خارجی موج شکن ها و زاویه چراغ های ترانزیت بندرشهید رجایی را تحت پوشش قرار داده است.

این مقام دریایی استان هرمزگان با بیان اینکه در مرحله دوم این پروژه بزودی کلیه سازه های سطحی و زیرسطحی(بویه های کانال، مغرقه ها، لوله، کابل ها) علامت گذاری خواهند شد.

وی عنوان کرد: در مرحله نهایی نیز مانیتورینگ کلیه بویه ها و بکین ها، کنترل ترافیک دریایی هوشمندتر و ایجاد آلارم اخطار حادثه و همچنین تعریف زون های خطر مانند مناطق لایروبی نشده و کم عمق به این سیستم مجهز خواهند شد.

به گفته معاون دریایی بنادر و دریانوردی هرمزگان، با برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال این اداره کل و بندرهای تابعه مجهز به سیستم هوشمند کمک ناوبری خواهند شد و موجب رفت وآمد ایمن شناورها بیش از پیش میسر می شود.

یکی از مواردی که در آئین نامه کنوانسیون بین المللی ایمنی جان اشخاص در دریا(SOLAS) به منظور ایمنی جان انسان در دریا، ایمنی ناوبری و حفظ محیط زیست دریایی برای آن تأکید شده، تجهیز شناورهای دریایی به سیستم شناسایی اتوماتیک یا AIS است و وظیفه اصلی این سیستم تبادل اطلاعات میان یگان های شناور با یکدیگر و با ساحل می باشد.

امروزه تمامی آبراه ها و بنادر در کشورهای پیشرفته دارای سیستم کمک ناوبری دیجیتالی بوده وکلیه موج شکن ها، چراغ های ترانزیت، بویه ها و بیکن ها مجهز به AIS -AtoN همگی براساس استاندارها و یکپارچه سازی IEC و ITU اجرا شده است.

سیستم شناسایی اتوماتیک AIS -AtoN  به شکلی در سرتاسر بنادر دنیا پیاده سازی و تقویت شده که راهبری و اپراتوری بنادر بدون این سیستم موجب کاهش شدید ضریب ایمنی می شود.

بندر مهم و راهبردی شهید رجایی در ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان و در شمال جزیره قشم و تنگه هرمز واقع شده است که با داشتن روابط دریایی و مبادله کالا با ۸۰ بندر شاخص بین المللی به عنوان بزرگترین بندرتجاری و کانتینری و همچنین دروازه طلایی اقتصاد ایران مطرح است و سهم ۵۰ درصدی از تجارت ایران را به خود اختصاص داده است.

این بندر با داشتن ظرفیت های مختلفی همچون پایانه نفتی، کانتینری، کالاهای فله، جرثقیل های بزرگ ریلی و زرافه ای، اتصال به راه آهن سراسری و اراضی پشتیبانی، نقش حیاتی برای اقتصاد دریا محور در کشور ایفا می کند.

ایرنا

کلید واژه :

بندر شهید رجایی

،

علائم کمک ناوبری هوشمند بومی

ثبت نظرات
captcha