کد خبر : ۳۴۷۹۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ماسک تنها داروی فعلی مقابله با کروناست/بیماران کرونایی شیرینی نخورند

کارشناس ستاد مقابله با کرونا در استان کرمان با تاکید بر اینکه در حال حاضر تنها داروی ابزار پیشگیری از کرونا، استفاده ماسک است اظهار کرد: استفاده از ماسک احترام به حقوق دیگران است و از منظر دینی نیز ادای حق الناس بوده و ماسک نزدن به معنای تضییع حق الناس و حقوق دیگران است.

ماسک تنها داروی فعلی مقابله با کروناست/بیماران کرونایی شیرینی نخورند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر "سعید صحبتی" با اشاره به وضعیت اپیدمی کرونا در استان کرمان اظهار کرد: متاسفانه روزهای سختی به دلیل شرایط کرونا را در استان کرمان می گذارنیم و روزانه شاهد مرگ دلخراش هم استانی ها هستیم و نکته تاسف وار این است که بسیاری از مرگ های ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ می توانست با یکسری اقدامات کوچک حفاظتی و پیشگیری جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه وضعیت بیمارستان های استان کرمان در حد اشباع است افزود: هم اکنون استان کرمان در لیست استان های قرمز و وضعیت هشدار از بعد کرونایی قرار گرفته که نیاز است مردم به شدت مراقب رفتارهای اجتماعی خود باشند.

این کارشناس ستاد مقابله با کرونا در استان کرمان با تاکید بر اینکه در هر زمانی پیشگیری مقدم بر درمان است افزود: با توجه به اینکه کووید ۱۹ نه دارای واکسن و نه داروی درمانی خاصی است و بهترین درمان برای این بیماری پیشگیری است و بهترین کار در امر پیشگیری، استفاده از ماسک است به طوری که ماسک می تواند احتمال انتقال ویروس را از ۹۰ درصد به ۱.۵ تا ۲ درصد برساند.

صحبتی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تنها داروی ابزار پیشگیری از کرونا، استفاده ماسک است اظهار کرد: استفاده از ماسک احترام به حقوق دیگران است و از منظر دینی نیز ادای حق الناس بوده و ماسک نزدن به معنای تضییع حق الناس و حقوق دیگران است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به اقداماتی که گروه های پرخطر جامعه و به ویژه افراد دارای بیماری زمینه ای باید انجام دهند اشاره کرد و گفت: از نظر احتمال ابتلای به کرونا، افراد دارای بیماری های زمینه ای مساوی با سایر افراد جامعه هستند اما در صورت ابتلا، احتمال عوارض این بیماری در این گروه های پرخطر بیشتر است لذا به شدت توصیه می شود افراد دارای بیماری های زمینه ای خودشان را در معرض محیط هایی که احتمال انتقال ویروس بالاست، قرار ندهند.

این کارشناس ستاد مقابله با کرونا در استان کرمان افزود: در این شرایط افراد دارای بیماری های زمینه نباید داروهای بیماری خود را قطع کرده، بلکه باید مرتبا به صورت دقیق داروهای خود را مصرف کنند.

صحبتی با اشاره به اینکه اپیدمی کرونا هم اکنون در استان کرمان استقرار یافته است اظهار کرد: در این شرایط دیگر به دنبال شناسایی تک تک مبتلایان نیستیم بلکه بنا بر این است که هر فردی در مقابل ما قرار می گیرد احتمالا ناقل ویروس است پس باید رفتارهایی که سبب گسترش و انتقال ویروس می شود را به حداقل رسانده تا بتوانیم زنجیره بیماری را در سطح جامعه قطع کنیم

وی درباره نحوه تغذیه در دوران کرونایی نیز گفت: تغذیه سالم یکی از توصیه های مناسب است که سبب خواهد شد سیستم ایمنی بدن مقابله با این ویروس تقویت شود و تاکید داریم در این ایام تحت تاثیر شبکه ها مجازی و صحبت های غیرمنطقی قرار نگرفته و بیش از حد روی یک ماده غذایی و یک دارویی گیاهی که عنوان می شود معجره می کند تمرکز نکنیم زیرا هیچ ماده و داروی خاصی برای پیشگیری و درمان این بیماری تاکنون به صورت علمی ثابت نشده است.

این کارشناس ستاد مقابله با کرونا در استان کرمان با تاکید بر اینکه باید در این ایام همه گروه های غذایی که ویتامین ها را در برگیرد مصرف شود افزود: به شدت توصیه می شود در دوران بیماری، افراد از مصرف از شیرینی جات و مایعات شیرین پرهیز کنند.

ایسنا

کلید واژه :

ماسک

،

مقابله با کرونا

ثبت نظرات
captcha