کد خبر : ۳۴۷۹۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ارتباط با دانشگاه ها،ضامن سیاست بومی سازی صنایع

معاون وزیر صنعت گفت: سازمان ایمیدرو سال گذشته رتبه سوم را در بین ۴۲ سازمان و شرکت دولتی در انعقاد قرار داد با دانشگاه کسب کرد و ارتباط با دانشگاه ضامن سیاست…

ارتباط با دانشگاه ها،ضامن سیاست بومی سازی صنایع

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،طبق گزارش روابط عمومی سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران ( ایمیدرو)، «خداداد غریب پور» تصریح کرد: سال گذشته موفقیت هایی در حوزه پژوهش و همکاری با دانشگاه ها برای انجام پروژه های پژوهشی و بومی سازی حاصل شد که از جمله نتایج این اقدامات، کسب رتبه سوم ایمیدرو در بین ۴۲ سازمان و شرکت سود ده ذیل قانون بودجه سال ۱۳۹۸، از نظر تعداد قراردادهای امضا شده با دانشگاه ها بود.

رییس هیات عامل ایمیدرو خاطرنشان ساخت: مشکلات پیش روی ارتباط با دانشگاه ها باید برطرف شود تا ظرفیت های پژوهشی به سطح مورد نیاز این بخش ارتقا یابد.

وی اضافه کرد: این سازمان در حوزه آموزش معادن در سال ۹۸ در سطوح کارشناسی و بالاتر، کارگری، تربیت تکنسین، فرآوری مواد معدنی، دوره های ویژه معادن زغال سنگ، ایمنی و غیره برگزار کرده که این روند در سال ۹۹ نیز تداوم خواهد داشت.

غریب پور گفت: اکنون با توجه به امکانات موجود و به لحاظ شاخص های توسعه ای ایمیدرو و شرکت های تابعه، بدون شک ظرفیت کسب رتبه نخست را دارد.

وی اضافه کرد: سازمان ایمیدرو، یک نهاد حاکمیتی و توسعه ای است و اهداف این سازمان در تولید، توسعه، اشتغال، آموزش و پژوهش و غیره درست انتخاب شده و بدون شک به آنها دست خواهیم یافت.

غریب پور افزود: همانگونه که در شرایط سخت تحریم ها، کرونا و رکود جهانی، توانسته ایم علاوه بر افزایش تولید محصولات معدن و صنایع معدنی، در اجرای طرح های توسعه ای و بومی سازی نیز گام برداریم.

ایرنا

کلید واژه :

ارتباط با دانشگاه ها

،

بومی سازی صنایع

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha