کد خبر : ۳۴۷۹۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سامانه ۴۲۴۲۴ برای رسیدگی به امور مربوط به کرونا راه اندازی می شود

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: سامانه ارتباطی ۴۲۴۲۴ با هدف تسریع پاسخگویی و رسیدگی در موارد مربوط به کرونا برای تمام همکاران اعم از رسمی، قراردادی و پیمانکاری و بازنشستگان گرامی شرکت به زودی راه اندازی خواهد شد.

سامانه ۴۲۴۲۴ برای رسیدگی به امور مربوط به کرونا راه اندازی می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از شرکت مخابرات ایران ، سید مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات گفت: خانواده بزرگ مخابرات در سراسر کشور با عزم ملی در گذر از شیوع دوباره ویروس کرونا، تمام تلاش خود را به کار گرفته اند و در همین راستا، سامانه ارتباطی ۴۲۴۲۴ با هدف تسریع پاسخگویی و رسیدگی در موارد مربوط به کرونا برای تمام همکاران اعم از رسمی، قراردادی و پیمانکاری و بازنشستگان گرامی شرکت به زودی راه اندازی خواهد شد.

وی با تشریح مجموعه اقدامات مخابرات در مقابله با شیوع دوباره ویروس کرونا افزود: خانواده همدل و مستحکم مخابرات در سراسر کشور با تمام توان و رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی در گذر از این دوره در تلاش هستند و در این مسیر، مدیریت شرکت با تصویب طرح های مختلف از جمله دور کاری و حضور شیفتی کارکنان، در تلاش برای رهایی از سایه شوم این ویروس منحوس است.


صدری خاطرنشان کرد: با راه اندازی این سامانه ارتباطی، همه همکاران در تمام بخش های شرکت مخابرات، شامل کارکنان رسمی، قراردادی، پرسنل خدمات اول و شسکام برای دسترسی بهتر و آسان تر به اطلاعات پزشکی،بیمه ای، مراکز درمانی، خدمات مشاوره ای و کلیه خدمات بهداشتی در زمینه این بیماری می توانند از طریق تماس با این درگاه ارتباطی ، اطلاعات لازم را به دست آورده و هر نوع مسئله ای در بحث این ویروس را با کارشناسان و متخصصان مربوط در میان بگذارند.

وی تصریح کرد: همه ما روزهای سخت و پراضطرابی را بخاطر شیوع فراگیر ویروس کرونا و گستردگی بیش از پیش این بیماری می گذرانیم، تا امروز در شرکت مخابرات ایران برای آرامش خاطر کارکنان، اقدامات گوناگون از جمله تشکیل ستاد پیشگیری ومقابله باویروس کرونا در ستاد شرکت و مناطق مخابراتی تشکیل شده که دستورالعملها و اطلاعیه های متعددی دراین خصوص بصورت فراگیر ابلاغ و اجرا شده است.

صدری گفت: فراهم سازی اقلام بهداشتی در محیط کار، کاهش ساعات کاری بخش های مختلف، ضرورت رعایت پروتکل های تردد و اجرای طرح های دورکاری و شیفتی به همین منظور می باشد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه لازم است در شرایط حساس کنونی ، اقدامات تکمیلی برای رفاه حال و امنیت خاطر همکاران انجام شود،اضافه کرد: با کمک و همراهی و رفتار مسئولانه تک تک کارکنان، شرایط حاد کنونی را پشت سر گذاشته و با توکل بر خداوند متعال هر چه زودتر به شرایط عادی و کم خطر بازگردیم.

فارس

کلید واژه :

سامانه ۴۲۴۲۴

،

امور کرونا

،

راه اندازی

ثبت نظرات
captcha