کد خبر : ۳۴۷۹۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شرکت های دانش بنیان کشور و استان در مقابله با کرونا موفق عمل کردند

رئیس اتاق بازرگانی استان قم واکنش مثبت شرکت های انش بنیان کشور و استان را در مواجهه به کرونا ستود.

شرکت های دانش بنیان کشور و استان در مقابله با کرونا موفق عمل کردند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ابوالفضل خاکی رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان قم امروز در نشست فعالان این حوزه در قم گفت: یکی از رسالت های اتاقهای بازرگانی حفظ و حراست از اموال بخش خصوصی است  لذا هیچ هدررفتی در این حوزه قابل بخشش نیست و در همین راستا اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی قم تمامی هزینه های مربوطه را جز به جز به صورت مدون بررسی و تصمیم های لازم را در این خصوص خواهند گرفت.

وی در خصوص اطلاع رسانی لازم به واحدهایی که بدهی ارزی دارند و از نظر وزارت صمت و بانک مرکزی ضرورت تسویه حساب با ضرب العجل بانک مرکزی داده شده است تصریح کرد: اقدامات موثر در این خصوص صورت گرفته تا مشکلات بعدی از جمله سیستم تعلیق کارت بازرگانی دچار و گریبانگیر واحدهای بدهکار ارزی نشود.

رئیس اتاق بازرگانی قم با توجه به شیوع مجدد ویروس منحوس کرونا بیان کرد: از همان روزهای ابتدای این بیماری فعالان اقتصادی در  شرکت های دانش بنیان باتوجه به کمبودهایی که در زمینه مهار و مقابله با کرونا وجود داشت، ورود و تا به امروز تجهیزات قابل توجه ای را بین کادر درمان بیمارستان ها توزیع داشته اند.
خاکی گفت: پارک های علم و فناوری در بعضی از استان ها خوش درخشیدند و با تولید و توزیع محصولاتی که نیاز مبرم داخلی به آن ها بود، بار بزرگی از روند درمان بیماری را برداشتند.
وی با بیان اینکه پارک های علم و فناوری با تولید ضرب العجلی و فوری ماسک، شیلد و گان های پزشکی ضعف بازار را پوشش دادند و با تولید اجناسی که نمونه مشابه داخلی شان موجود نبود، کشور را نسبت به خرید محصولات خارجی با قیمت گزاف بی نیاز کردند، یادآورشد: با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی توسط مردم فهیم جامعه روند پایان این بیماری تسریع می شود.

 در ادامه جلسه مقرر شد فراخوان از مودیان مالیاتی به منظور طرح مباحث خود در جلسات شورای حل اختلاف در نشست همفکری و مشاوره ای که روز شنبه چهارم مرداد ماه ساعت ۱۰ صبح در اتاق بازرگانی به منظور مشاوره مالیاتی تشکیل می شود انجام پذیرد.

ایسنا

کلید واژه :

شرکت های دانش بنیان

،

کشور و استان

،

مقابله با کرونا

ثبت نظرات
captcha