کد خبر : ۳۴۷۹۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اسپیس ایکس اولین ماهواره نظامی کره جنوبی را به فضا برد

شرکت فضایی «اسپیس ایکس» اولین ماهواره ارتباطاتی کره جنوبی را که برای استفاده نظامی اختصاص داده شده است، از فلوریدا به فضا پرتاب کرد.

اسپیس ایکس اولین ماهواره نظامی کره جنوبی را به فضا برد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، راکت «فالکون ۹» شرکت اسپیس ایکس طبق برنامه ساعت پنج و سی دقیقه بعدازظهر از پایگاه نیروی هوایی «کیپ کاناوارال» به فضا پرتاب شد. این ماموریت هفته گذشته دو بار به تاخیر افتاده بود. اسپیس ایکس تایید کرد که این ماهواره در ۳۲ دقیقه و ۴۹ ثانیه بعد از پرواز در مدار زمین مستقر شده است. 

اسپیس ایکس مرحله اول تقویت کننده (بوستر) این راکت را که روی قایقی در اقیانوس در حدود ۳۵۰ مایلی شرق محل پرتاب فرود آمد، با موفقیت بازیابی کرد. این تقویت کننده همان بوستری است که فضانوردان را در روز ۳۱ ماه مه به ایستگاه بین المللی فضایی منتقل کرد.

از آنجایی که این ماهواره ارتباطاتی کره جنوبی که «آناسیس ۲» (ANASIS ۲) نام دارد، یک پروژه نظامی است، اطلاعات اندکی در مورد آن منتشر شده است.

کیتلین جانسون معاون مدیر مرکز غیرانتفاعی «مطالعات استراتژیک و بین المللی» در واشنگتن دی. سی گفت: کره جنوبی ماهواره مشابه ای را در سال ۲۰۱۳ پرتاب کرد اما این ماهواره به درستی مستقر نشد و در فضا گم شد.

وی افزود: برنامه فضایی ارتش کره جنوبی نوظهور و بسیار محدود است. به نظر می رسد که آناسیس ۲ اولین ماهواره کاملا طبقه بندی شده نظامی آنها باشد.  

معاون مدیر مرکز غیرانتفاعی «مطالعات استراتژیک و بین المللی» همچنین گفت: این ماهواره به احتمال زیاد مستقیما روی شبه جزیره کره قرار می گیرد و ارتباطات ایمن را برای سربازان فراهم می کند.

ایرنا

کلید واژه :

اسپیس ایکس

،

ماهواره نظامی

،

کره جنوبی

،

فضا

ثبت نظرات
captcha