کد خبر : ۳۴۷۹۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جایگاه هشتم ایران در شاخص «عملکرد رقابت صنعتی» در منطقه

ارزیابی کارنامه ایران در شاخص رقابت صنعتی در سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ نشان می دهد رتبه کشورمان در این شاخص طی این دوره و بین کشورهای مختلف کمترین نوسان را تجربه کرده است

جایگاه هشتم ایران در شاخص «عملکرد رقابت صنعتی» در منطقه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، براساس اعلام معاونت طرح و برنامه این وزارتخانه، شاخص عملکرد صنعتی یکی از شاخص هایی است که سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) برای ارزیابی توان رقابت و عملکرد صنعتی اقتصادهای مختلف مورد استفاده قرار می دهد.

در این شاخص با بهره گیری مجموعه ای از زیرشاخص های مرتبط، توان تولید و صادرات کالاهای صنعتی یک اقتصاد مورد ارزیابی قرار می گیرد.

این شاخص، همچنین ظرفیت کشورها را برای حضور در بازارهای داخلی و بین المللی و فعالیت های با ارزش افزوده بالا و دارای فناوری برتر نشان می دهد.

قدرت هر کشور در زمینه رقابت صنعتی با سایر کشورها در حوزه تولیدات صنعتی با عددی بین صفر تا یک اندازه گیری می شود و هرچه این رقم به عدد یک نزدیک تر باشد، بیانگر قدرت بیشتر آن کشور در عملکرد رقابت صنعتی است.

آلمان، چین، کره جنوبی و آمریکا طی سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، در شاخص «عملکرد رقابت صنعتی» در رتبه های نخست تا چهارم قرار داشته اند و ایران در این شاخص در مقایسه با ۲۴ کشور منطقه در جایگاه هشتم قرار دارد.

ایرنا

کلید واژه :

جایگاه هشتم ایران

،

شاخص عملکرد رقابت صنعتی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha