کد خبر : ۳۴۷۹۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

گسترش همکاری های کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بررسی شد

در چهل و نهمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری گسترش همکاری های کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با حضور معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان اسناد و املاک کشور و وزیر علوم بررسی شد.

گسترش همکاری های کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بررسی شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از روابط عمومی دبیرخانه صندوق های پژوهش و فناوری، چهل و نهمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری صبح امروز با حضور اعضا و خداییان معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان اسناد و املاک کشور و مهندس ادب مدیر کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری کشور در محل سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری برقرار شد.

در ابتدای این جلسه گزارشی از اقدامات و معرفی جایگاه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری توسط بهروز مدیر کارگروه ارائه و سپس گسترش تعاملات و همکاری های کارگروه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بررسی و پیشنهاداتی نیز مطرح شد.

در چهل و نهمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری،  تغییر نام صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی به صندوق پژوهش و فناوری شهید بهشتی و همچنین تغییر سهامداران آن مصوب شد و گزارشی از عملکرد چهار ماهه نخست دبیرخانه ارائه شد.

حفظ و تقویت صندوق ها نیاز به همراهی سایر دستگاه ها دارد

منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در این جلسه گفت: حفظ و تقویت صندوق ها نیاز به همراهی و همکاری برخی از دستگاه ها دارد و ارائه تسهیلات بیشتر و کم کردن موانع و محدودیت ها در بحث های اجرایی در دستور کار کارگروه قرار دارد.

وی افزود : تلاش تمامی همکاران و اعضاء کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری بر آن است تا فعالیت صندوق ها قانونی و به درستی در سازمان اسناد و املاک کشور ثبت شده، شکل بگیرند و سپس توانمند گسترش یابند.

غلامی با بیان اینکه بخش نظارت هم ارزیابی های جدی و کافی دراین زمینه انجام می دهد، افزود: وظیفه نهادهای پشتیبانی کننده، حفظ، توسعه و گسترش سرمایه جوانان است؛ که در قالب شرکت های دانش بنیان و صندوق های پژوهش و فناوری فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه رویکرد مطلوبی از سوی مسئولان کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری در دور جدید آغاز شده است، گفت: بخش دانش بنیان کشور خیلی جوان است اما توانسته خود را به کشور ثابت کند؛ در این راستا باید محدودیت ها را برای فعالیت اثرگذار و بیشتر شرکت های دانش بنیان کمتر کنیم.

به گفته وزیر علوم همکاری خوبی بین معاونت علمی ریاست جمهوری، پارک های علم و فناوری، وزارت علوم و صندوق نوآوری درکشور شکل گرفته است.

همچنین در این جلسه محمد صادق خیاطیان عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه در حال حاضر اکثر استان های کشور دارای صندوق های پژوهش و فناوری هستند؛ گفت: در یکسال و نیم اخیر با تغییر تیم مدیریت، دبیرخانه صندوق های پژوهش و فناوری توسعه جدی پیدا کرده است و جنبه های نظارتی بر دستورالعمل های این صندوق های تخصصی،  بیشتر شده است.

عضو هیات عامل صندوق های نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: با حمایت خوب معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از روند ثبت صندوق ها، امیدواریم در سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری کشور طبقه ای به نام صندوق های پژوهش و فناوری ایجاد شود تا  گامی برای  حمایت از صندوق های پژوهش و فناوری باشد.  

وی ادامه داد: با توجه به اینکه صندوق های پژوهش و فناوری ماهیت غیر دولتی دارند باید تلاش کرد تا تسهیلات مالی در اسرع وقت به بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان عرضه شود.

خیاطیان با بیان اینکه تاکنون هیچ شکایتی از خدمات ارائه شده توسط صندوق های پژوهش و فناوری ارائه نشده اضافه کرد: امیدواریم این صندوق ها مطابق با استانداردهای روز دنیا و به خوبی به  فعالیت خود ادامه دهند.

فارس

کلید واژه :

گسترش همکاری

،

کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری

،

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

ثبت نظرات
captcha