کد خبر : ۳۴۷۹۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ضوابط زیست محیطی در معدن مس سونگون به جد رعایت شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی بر لزوم توجه جدی به ضوابط زیست محیطی در مجتمع معدن مس سونگون تاکید کرد.

ضوابط زیست محیطی در معدن مس سونگون به جد رعایت شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حمید قاسمی افزود: یکی از محورهای توسعه پایدار حفظ محیط زیست است.

وی با اشاره بر اینکه اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از توسعه پایدار حمایت می کند، گفت: تمامی صنایع و معادن استان برای رسیدن به توسعه به طور قطع باید حفظ محیط زیست را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

قاسمی با تقدیر از اقدامات زیست محیطی خوب مجتمع معدن مس سونگون اضافه کرد: این اقدامات خوب بایستی با برنامه ریزی و استفاده از تکنولوژی های جدید به سمت به صفر رساندن آلایندگی ها حرکت کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی ادامه داد: بازسازی و احیای معادن بعد از بهره برداری بسیار مهم است.

علی بیات، مدیرعامل مجتمع معدن مس سونگون نیز در این دیدار یکی از اولویت های اصلی این مجموعه را توجه به محیط زیست عنوان کرد و افزود: در این راستا نیازمند راهنمایی کارشناسان حفاظت محیط زیست استان هستیم.

معدن مس سونگون با پیش بینی ذخیره بیش از یک میلیارد تنی، دومین معدن مس کشور بعد از سرچشمه کرمان محسوب می شود که در محدوده جنگل های ارسباران در ۹۰ کیلومتری شمال شرق تبریز در شهرستان ورزقان واقع شده است. 

استخراج و استحصال مس از این معدن در سال های گذشته همواره نگرانی و دغدغه دوستداران محیط زیست از تاثیر منفی آن بر زیست بوم و اقلیم منطقه را به دنبال داشته است؛ اهمیت تلاش برای جلوگیری از تاثیرات منفی دراز مدت استخراج مس از معدن سونگون بر پهنه جنگلی ارسباران به ویژه زمانی دوچندان می شود که بدانیم این جنگل ها نامزد ثبت در فهرست جهانی یونسکو هستند.

ایرنا

کلید واژه :

ضوابط زیست محیطی

،

معدن مس سونگون

ثبت نظرات
captcha