کد خبر : ۳۴۷۹۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چند خوراکی برای تقویت سیستم ایمنی بدن

در شرایط شیوع کرونا و لزوم داشتن سیستم ایمنی قوی برای جلوگیری از ابتلا یا مهار عفونت در صورت بروز بیماری، تقویت سیستم ایمنی بدن بیش از پیش اهمیت یافته است.

چند خوراکی برای تقویت سیستم ایمنی بدن

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، هیچ گونه داروی معجزه آسا یا غذای بخصوصی وجود ندارد که بتواند سیستم ایمنی بدن شما را ناگهان تقویت کند و شما را در برابر کرونا محافظت کند. با این حال، روش های دیگری وجود دارند که شما می توانید با آن ها از خودتان محافظت کنید و به سیستم ایمنی بدنتان بیشترین شانس را برای انجام وظیفه خود در برابر یک بیماری تنفسی بدهید.

در ادامه چند روش برای تقویت سیستم ایمنی بدن به نقل از بایوکلینیکال ساینس آورده شده است:

ویتامین C:

ویتامین C یک آنتی اکسیدان ضروری و یکی از شناخته شده ترین مواد مغذی برای تقویت سلامت سیستم ایمنی است. ویتامین C با پشتیبانی از عملکردهای مختلف سلولی در دفاع از بدن به سیستم ایمنی کمک می کند.

گیاه دارویی آقطی:

آقطی به دلیل داشتن فعالیت ضد باکتریایی و ضد ویروسی بسیار قدرتمند شناخته شده است. این گیاه از دیرباز برای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده می شده است.

گیاه دارویی سرخارگل (اکیناسه):

تحقیقات نشان می دهد که گیاه سرخارگل تعداد گلبول های سفید خون را که با عفونت ها مبارزه می کنند، افزایش می دهد. سرخارگل یا همان اکیناسه امروزه به عنوان داروی بدون نسخه گیاهی برای سرماخوردگی یا آنفلوآنزا شناخته شده است. اکیناسه گروهی از گیاهان گلدار است که به عنوان یک داروی محبوب گیاهی مورد استفاده قرار می گیرد. اکیناسه با بسیاری از مزایای سلامتی مانند کاهش التهاب، بهبود ایمنی و کاهش قند خون مرتبط است. 

سرکه سیب:

سرکه سیب قرن هاست که برای تقویت سیستم ایمنی بدن مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و آنزیم هایی است که همگی برای بدن مفید هستند.

روی سیترات: 

روی در بسیاری از فرآیندهای سلولی نقش دارد. به عنوان یک آنتی اکسیدان، روی در تقویت سیستم ایمنی بدن نیز نقش دارد. سطح نامناسب روی ممکن است عملکرد ایمنی طبیعی را در بدن مختل کند. قرص های روی سیترات سال هاست که برای تخفیف و کاهش مدت زمان آنفلوآنزا و علائم سرماخوردگی استفاده می شود.

ایسنا

 

کلید واژه :

خوراکی

،

تقویت

،

سیستم ایمنی بدن

ثبت نظرات
captcha