کد خبر : ۳۴۷۹۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

خبر خوش بیمه سلامت برای پرستاران

معاون برنامه ریزی مدیریت و توسعه منابع بیمه سلامت از واریز مبلغ هزار میلیارد تومان به حساب دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد؛ به این ترتیب، بدهی سازمان بیمه سلامت در سال ۹۸ به ۳ ماه می رسد.

خبر خوش بیمه سلامت برای پرستاران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شاهرخ رامزی درباره هزینه کرد بیمه سلامت در زمینه درمان مبتلایان به کرونا اظهار کرد: نمی توانم بگویم هزینه تمام شده برای درمان بیماران کرونایی در بیمه سلامت به صورت تفکیک شده از سایر بیماران چه قدر است، زیرا بیماران مبتلا به کرونا نیز جزئی از بیماران سازمان بیمه سلامت هستند و اسنادشان نیز در چارچوب اسناد بیمارستانی به دست ما می رسد و هزینه آن ها پرداخت می شود.

وی افزود: به طور کلی از اسفند ماه ۹۸ که کرونا در کشور شیوع یافت تا حدود بیستم فروردین ماه که اوج مرحله اول این اپیدمی بود، مبلغی بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پول بابت خدمتی که از مؤسسات طرف قرارداد بیمه سلامت دریافت شد، شارژ کردیم.

رامزی در پاسخ به این سؤال که هزینه درمان هر بیمار مبتلا به کرونا برای بیمه سلامت چقدر است، تصریح کرد: بر اساس آن چه وزارت بهداشت اعلام کرده، میانگین هزینه هر بیمار بستری در بخش های عادی بیمارستان ها ۲.۵ میلیون تومان است که ۹۰ درصد از هزینه های دارو ها و خدماتی که تحت پوشش بیمه سلامت است و به بیماران بستری ارائه می شود، توسط بیمه سلامت پرداخت می شود.

معاون برنامه ریزی مدیریت و توسعه منابع بیمه سلامت گفت: روز شنبه، یک هزار میلیارد تومان به بیمارستان های دانشگاهی اعتبار تزریق کرده ایم که بر اساس دستور سازمان برنامه و بودجه مقرر شده است این مبلغ بابت پرداخت کارانه پرستاران هزینه شود و به نوعی از زحمات پرستاران عزیز تقدیر و تشکر خواهد شد.

طاهر موهبتی، سرپرست سازمان بیمه سلامت نیز درباره واریز مبلغ یک هزار میلیارد تومان به حساب دانشگاه های علوم پزشکی تصریح کرد: به این ترتیب، بدهی سازمان بیمه سلامت در سال ۹۸ به ۳ ماه می رسد و ۷۰ درصد از مطالبات خرداد ماه ۹۹ نیز پرداخت خواهد شد؛ این مبالغ در قالب مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی از سازمان بیمه سلامت تا روز شنبه به حساب دانشگاه ها واریز می شود.

فردا نیوز

کلید واژه :

بیمه سلامت

،

پرستاران

ثبت نظرات
captcha