کد خبر : ۳۴۷۸۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تماشای زرافه های رو به انقراض در اقامتگاه محبوب شرق آفریقا

توسعه صنعت گردشگری در دهه های اخیر موجب رشد و خلق ایده های گوناگون در جهت جذب گردشگران و ایجاد تجارب منحصر به فرد سفر در مقاصد مختلف دنیا شده است. قاره آفریقا نیز به دلایلی از جمله موقعیت جغرافیایی خاص خود، تنوع گونه های گیاهی و حیوانی از مقاصدی است که گردشگران را برای تجربه ایده های برخاسته از آن به سفر وا می دارد.

تماشای زرافه های رو به انقراض در اقامتگاه محبوب شرق آفریقا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، امروزه نام کشور کنیا در کنار پنج کشور دیگر آفریقا به عنوان برترین مقاصد گردشگری این قاره به چشم می خورد. این کشور که در شرق قاره آفریقا واقع شده، شامل 8 استان به پایتختی «نایروبی» است که هریک از آن ها توسط استانداران جداگانه ای اداره می شود.

در سال 1932 فردی به نام «سر دیوید دانکن» اقدام به ساخت هتلی منحصر به فرد در منطقه «کارن» از توابع شهر نایروبی کرد. ویژگی شگفت انگیز این اقامتگاه، نگهداری از 8 زرافه است که در محیط خاصی از آن آزادانه قدم می زنند. امروزه این هتل پنج ستاره توانسته گردشگران بسیاری را برای تجربه اقامت همراه با حضور گله ای از نوعی زرافه های کنیایی رقم بزند. گفته شده این زرافه ها گونه هایی کمیاب و رو به انقراضی به نام «روچیلد» هستند.

فضا و محوطه هتل «مانور زرافه» تصویری از یک اقامتگاه با قدمت بیش از 50 سال به گردشگران را نشان می دهد که این ویژگی به خودی خود می تواند از نکات جاذب برای اقامت در آن باشد. این هتل شامل یک بنای آجری شکل است و در تمام تصاویر آن گیاهان سبزرنگ را که دورتا دور آن پیچیده اند و نمایی زیبا از یک اقامتگاه به وجود آورده اند، می توان مشاهده کرد.

در عین قدمتی که هتل مانور زرافه از آن برخوردار است اما فضای داخلی آن جذابیت های فراوانی بصری و لوکسی را برای گردشگران فراهم آورده است. رنگ آمیزی خیره کننده و دکوراسیون چوبی به همراه سالن های غذاخوری و اتاق ها، تصویری خیره کننده از یک اقامتگاه با سبک معماری دهه 1930 میلادی را به مخاطب ارائه می دهد.

همان طور که گفته شد، آنچه هتل مشهور کنیایی را به یک جاذبه منحصر به فرد در میان گردشگران بدل کرده است، وجود زرافه ها در محوطه ای حدود 50 هکتاری است. گردشگران در این هتل می توانند به زرافه ها غذا بدهند و از این طریق بخشی از ویژگی های خارق العاده محیط زیستی و حیوانی این قاره پهناور را نظاره گر باشد.

هتل مانور زرافه دارای 10 اتاق با امکاناتی در حد یک اقامتگاه پنج ستاره است که تنها از 25 میهمان پذیرایی می کند. نکته جالب توجه دیگر در مورد این هتل آن است که ساکنان آن می توانند صبح و عصر حضور زرافه ها را ببینند که گردنشان را به درون پنجره های بزرگ رستوران های هتل انداخته تا سهمی از صبحانه و غذای میهمانان و گردشگران نصیبشان شود. همین ویژگی توانسته تصاویر زیبایی از این اقامتگاه با محیطی دلنشین در کنار سادگی و البته تزئینات خاص خود در ذهن گردشگرانی که کنیا را به عنوان مقصد سفر انتخاب کرده اند، رقم بزند.

اگرچه اقامت در هتل مانور زرافه کنیا تجربه ای بی نظیر را به میهمانان خود هدیه می دهد، اما به دلیل شهرتی که در میان گردشگران در سراسر جهان یافته است، از هزینه رزرو بالایی نیز برخوردار است. همچنین گفته می شود برای استفاده از این اقامتگاه گردشگران باید از حدود یک سال قبل به رزرو اقدام کنند.

شاید بتوان یکی از ایده های اصلی ایجاد چنین اقامتگاهی را محافظت از نسل در حال انقراض زرافه های روچیلد در کنار جذب گردشگران فراوان از این طریق دانست. جالب توجه است که با وجود محبوبیت زیاد این اقامتگاه در جهان، مانور زرافه تنها هتل زرافه ای دنیا نیست و تانزانیا و آمریکا نیز از دیگر کشورهایی هستند که از این ایده استقبال کرده اند.

ایسنا

کلید واژه :

زرافه های رو به انقراض

،

شرق آفریقا

ثبت نظرات
captcha