کد خبر : ۳۴۷۸۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

فرد بهبود یافته از کرونا تا چه زمانی می تواند ناقل باشد؟

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: افراد دارای علایم کووید-۱۹ باید تا ۱۴ روز بعد از مثبت بودن نتیجه آزمایش کرونا در قرنطینه باشند.

فرد بهبود یافته از کرونا تا چه زمانی می تواند ناقل باشد؟

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ابراهیم قادری در جمع خبرنگاران، در پاسخ به این سوال که فرد بهبود یافته از کرونا تا چه زمانی می تواند ناقل باشد، اظهار کرد: شدت و مدت زمان انتقال ویروس کووید۱۹ بر حسب شدت بیماری در افراد مختلف متفاوت است.

وی افزود: به طور معمول افراد باید تا ۱۴ روز بعد از بروز علایم شان در قرنطینه خانگی باشند چرا که بیماری از طریق ذرات تنفسی و تماس نزدیک تا حدود ۱۴ روز قابل انتقال است و حتی در بیماران با علایم شدید امکان دارد تا ۲۰ روز هم ناقل ویروس باشند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: در صورتی که فرد با وجود علائم خفیف نیاز به بستری کردن نداشت و به سرعت بهبود یابد، معمولاً  تا ۱۰ روز بعد از شروع علایم به شرط نداشتن علائم در حداقل سه روز اخیر، می تواند به محل کار رود.

قادری خاطرنشان کرد: توصیه می شود افرادی که مدت زمان قرنطینگی آن ها تمام می شود بازهم حتماً از ماسک استفاده کنند به خصوص زمانی که به اماکن عمومی می روند حتماً آن را جدی بگیرند تا باعث انتقال بیماری نشوند چون امکان دارد هنوز ناقل ویروس باشند و یا حتی امکان آلودگی مجدد خودشان هم وجود دارد.

به گفته وی متأسفانه بسیاری از افراد بعد از کاهش علایم به سرعت از خانه خارج شده و در محل کار یا دورهمی ها و سایر اماکن حاضر می شوند، اما باید دانست که این کار تنها باعث طولانی تر شده زنجیره انتقال ویروس خواهد شد و می تواند افراد دیگر را به بیماری مبتلا سازد.

ایسنا

کلید واژه :

فرد بهبود یافته از کرونا

،

زمان

،

ناقل

ثبت نظرات
captcha