کد خبر : ۳۴۷۸۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

راهنمای ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات در دوران کرونا

سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با انتشار راهنمای شست وشوی محصولات خریداری شده از میادین میوه و تره بار در دوران کرونا، بر لزوم ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات قبل از مصرف تاکید کرد.

راهنمای ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات در دوران کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با انتشار اطلاعیه ای، ضمن اشاره به احتمال آلودگی سطح انواع میوه و تره بار به ویروس کرونا و لزوم استفاده از ماسک و دستکش یک بار مصرف هنگام دستچین کردن انواع محصولات در میادین میوه و تره بار، بر رعایت نکاتی همچون ضدعفونی کردن میوه و تره بار در منزل و قبل از استفاده تاکید کرد.

براساس این راهنما، تمام میوه ها، سبزیجات و صیفی جات خریداری شده در منزل باید در ظرف حاوی محلول ضدعفونی مخصوص شست وشوی میوه با توجه به مدت زمان مندرج بر روی بسته بندی محلول قرار داده شده و پس از شستن دست ها، تمام سطح محصولات به خوبی شست وشو و کاملاً آب کشی شوند.

البته در صورتی که محلول مخصوص ضدعفونی در دسترس نباشد، به منظور ضدعفونی کردن انواع میوه، سبزی و صیفی، می توان از چند قطره مایع ظرفشویی برای تمام سطح محصولات استفاده کرد و پس از شستن دست ها، نسبت به شست وشو و آب کشی کامل محصولات اقدام کرد.

این راهنما به شهروندان توصیه کرده است که از هرگونه تست کردن هر گونه محصولی از جمله انواع میوه های نوبرانه در بازار، اکیداً اجتناب کرده و همچنین به هیچ عنوان محصولاتی مانند خربزه و هندوانه را به شرط چاقو خریداری نکرده و از درخواست قاچ کردن این محصولات توسط فروشنده خودداری کنند.

در پایان این راهنما، با تاکید بر ماندگاری ویروس کرونا بر روی کیسه های پلاستیکی به مدت ۲ تا ۳ روز، از شهروندان خواسته شده تا به محض ورود به منزل، محتویات داخل نایلکس به ظرف تمیزی منتقل کرده و کیسه های پلاستیک حاوی این محصولات را دور بیندازند.

مهر

کلید واژه :

راهنما

،

ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha